Сензацията е факт: ПСЖ разпра Барселона в супер мач | webcafe.bg

Сензацията е факт: ПСЖ разпра Барселона в супер мач

14.02.2017, 23:22 (обновена 15.02.2017, 02:16)
Пари Сен Жермен - Барселона 4:0

Три от головете в мача бяха отбелязани от рожденици: тъй като и Кавани, и Ди Мария празнуваха рождените си дни именно на 14 февруари

Невероятен Пари Сен Жермен сътвори сензация в Шампионската лига и разгроми Барселона с 4:0 на "Парк де Пренс" в първи мач от осминафиналната фаза в надпреварата.

Така каталунците, които до тази вечер бяха фаворити на букмейкърите за победа в турнира, ще трябва да гонят чудо в реванша на "Камп Ноу" на 8 март.

Тимът на Луис Енрике не приличаше на себе си и можеше да отнесе още попадения, освен тези на Ди Мария (два пъти), Дракслер и Кавани.

Домакините започнаха агресивно мача и наложиха дълбока преса, за каквато отборът на Барселона очевидно не беше подготвен. Тер Щеген трябваше да се намесва при удари на Кавани и Матюиди, а след няколко добри атаки ПСЖ откри в 18-ата минута. Рожденикът Ди Мария стреля брилянтно от пряк свободен удар, топката премина през нарушилия постройката на стената Луис Суарес и стана неспасяема за Тер Щеген - 1:0.

След първия гол французите привидно отстъпиха инициативата, а Барса изнесе играта по-напред, но падна в капана и получи втори гол на контраатака.

В 40-ата минута Меси изгуби една топка в своята половина, Марко Верати напредна много бързо и изведе Юлиан Дракслер, който по диагонала порази Тер Щеген за втори път - 2:0 за ПСЖ.

След почивката домакините далеч не изпаднаха в глуха защита и продължиха да бъдат по-добрият тим. В 55-ата минута образцова постепенна атака покрай пасивните играчи на Барса позволи на Ди Мария да се освободи пред наказателното поле и с красив удар да вкара втория си гол в мача за 3:0.

Гостите съвсем се оголиха в отбрана в опит да наложат някакъв натиск и продължаваха да изглеждат уязвими на контраатака.

В 72-ата минута Тома Мюние напредна необезпокояван през центъра, подаде на Кавани зад защитата и уругваецът нямаше проблем да направи 4:0.

До края Барселона атакуваше, но така и не стигаше до чисто положение, с изключение на удара с глава на Юмтити от непосредствена близост, който обаче срещна гредата.

Така след първите 90 минути от битката ПСЖ е абсолютен фаворит за продължаване на четвъртфинал.

Oще: анхел ди мария  барса  барселона  едисон кавани  луис енрике  марк андре тер щеген  марко верати  осминафинал  пари сен жермен  псж  първи двубой  разпра  реванш  сензация  супер мач  тома мюние  чудо  шампионска лига  шокиращо  юлиан дракслер