16.03.2018, 09:06 (обновена 19.03.2018, 15:39)
Билбао - Марсилия 1:2

Нови инциденти в Билбао

По-малко от месец, след като полицай почина при сблъсъци между фенове на Атлетик и Спартак Москва, Билбао стана свидетел на нови инциденти.

Двама стюарди (според други източници полицай и срюард) на "Сан Мамес" са били ранени, единият от които е бил наръган във врата около двубоя на Атлетик Билбао с Олимпик Марсилия, завършил с победа с 2:1 за гостите.

ОМ се класира напред след победа с 3:1 у дома и общ резултат 5:2.

Един френски фен е задържан около четвърт час преди началото на срещата и е откаран в ареста.

Според информациите в Испания, раненият във врата стюард се е опитал да успокои група гостуваща привърженици на Марсилия, в резултат на което е получил прободна рана в областта на врата, след което веднага е бил откаран в болницата.

Въпреки че раната е била достатъчно дълбока и е засегнала мускулите на врата, лекарите казват, че състоянието му е стабилно.

Почти веднага след първата атака още един от сюардите е бил ранен. Сюардът се е оплакал от лека прорезна рана, отново от фен на Марсилия, който малко след това е бил арестуван.

Според първоначалната информация, задържаният не е участвал в първото наръгване, което означава, че поне двама фенове на Марсилия са били на мача с ножове в себе си.

Димитри Пайе и Лукас Окампос вкараха головете за гостите, а този за Билбао отбеляза Инаки Уилямс. Домакините доиграха срещата в намален състав, след като ветеранът Ариц Адурис бе изгонен четвърт час преди края.

Oще: 1/8-финали  2017/18  атлетик билбао  лига европа  марсилия  наръган  нож  полицаи  ранен  стюарди  фенове  хулигани