Роналдо изгонен и разреван, Ювентус бие без него

Роналдо не беше никак съгласен с решението на Феликс Брих да го изгони след по-малко от половин час игра Снимка: Getty Images

В кошмар се превърна дебютът на Кристиано Роналдо за Ювентус в Шампионската лига.

Португалската звезда получи директен червен картон още в 29-ата минута срещу Валенсия на "Местая" и остави съотборниците си с човек по-малко, но и без него Юве спечели мача с 2:0 благодарение на две дузпи.

Валенсия започна агресивно срещата, но скоро гостите поеха инициативата и взеха да създават положение след положение. В 29-ата минута обаче при сбутване в наказателното поле, докато топката беше далеч, Роналдо се сблъска с Жейсон Мурийо, защитникът падна симулативно и ядосаният Кристиано го издърпа за косата.

Съдията зад вратата сигнализира на главния рефер Феликс Брих, който веднага размаха червен картон на Роналдо, а португалецът напусна разплакан терена. Това беше негов първи червен картон в Шампионската лига.

Ювентус показа много стабилна игра с 10 души и в самия край на полувремето удари греда при поредна чиста възможност. След това Дани Парехо брутално изрита Кансело в главата в опит да изчисти топката, а това означаваше дузпа за Юве.

Миралем Пянич реализира от бялата точка и даде преднина на отбора си. В 49-ата минута се стигна до втората дузпа за задържане на Мурийо срещу Бонучи.

Пянич отново беше точен при наказателния удар и отбеляза втория си гол в мача.

Дълбоко в добавеното време дузпа получи и Валенсия, но Шчезни спаси изстрела на Дани Парехо и резултатът остана непроменен.

В другия мач от групата Манчестър Юнайтед спечели с 3:0 гостуването на Йънг Бойс в Швейцария.

Пол Погба се разписа два пъти за "червените дяволи" през първото полувреме - първо с хубав удар от дистанция с левия крак, а после от пресилена дузпа за игра с ръка.

В 66-ата минута Марсиал покачи на 3:0, а Погба се отчете и с асистенция.