Гуардиола с първа грешна стъпка в Сити, Атлетико сломи Байерн | webcafe.bg

Гуардиола с първа грешна стъпка в Сити, Атлетико сломи Байерн

29.09.2016, 00:27 (обновена 29.09.2016, 00:57)
яник ферейра караско, наоми хапар

Караско вкара единствения гол, с който Атлетико излъга Байерн и го победи за втори път в рамките на няколко месеца

Манчестър Сити най-сетне прекъсна победната си серия под ръководството на Пеп Гуардиола. В страхотен мач от от група С на Шампионската лига Селтик спря гражданите и постигна 3:3 срещу тях в Глазгоу.

Преди това Сити имаше 10 поредни победи във всички турнири от началото на сезона. Тази вечер Селтик на три пъти повеждаше и три пъти гостите успяваха да изравнят. Точни за "детелините" бяха Муса Дембеле в 3-ата и 47-ата минута, а в 20-ата Рахийм Стърлинг си вкара автогол. За англичаните отбелязаха Фернандиньо в 11-ата, Стърлинг в 29-ата и Нолито в 55-ата минута.

В другия мач от група C Барселона надделя трудно с 2:1 над Борусия Мьонхенгладбах като гост. Торган Азар откри за немците в 34-ата минута, но Барса успя да обърне с голове на Арда Туран в 65-ата и Жерар Пике в 74-ата минута.

В група D голямото дерби беше между Атлетико Мадрид и Байерн Мюнхен, а испанците отново надделяха с 1:0 на своя "Висенте Калдерон" точно както през април в полуфиналите от турнира. Днес единственият гол вкара Яник Ферейра Караско в 35-ата минута, а в 84-ата Антоан Гризман удари гредата от дузпа и пропусна да направи 2:0. Това беше първа загуба за Карло Анчелоти начело на Байерн.

Ростов - ПСВ Айндховен 2:2

Oще: атлетико  атлетико мадрид  байерн  байерн мюнхен  барселона  борусия мьонхенгладбах  глазгоу  голове  гражданите  грешна стъпка  групи  групова фаза  гуардиола  загуба  карло анчелоти  манчестър сити  пеп гуардиола  равен  резултати  селтик  сити  шампионска лига