ПСЖ най-сетне пусна гол... и после вкара седем

Шоуто на ПСЖ продължи и срещу Селтик, а парижани си правят каквото искат в Шампионската лига Снимка: Getty Images

ПСЖ продължава да мачка съперниците си в Шампионската лига и този път съсипа Селтик със 7:1 на "Парк де Пренс".

Гостите откриха още в първата минута чрез Муса Дембеле и това всъщност беше първият гол, който Пари Сен Жермен допуска в Лигата този сезон.

Нещата обаче бързо си дойдоха на мястото с два гола на Неймар в 9-ата и 22-ата минута, а оттам до края се разписаха Кавани на два пъти, Мбапе, Марко Верати и Дани Алвеш.

Така кръг преди края на груповата фаза ПСЖ счупи рекорда за най-много вкарани голове в групите на Шампионската лига. Парижани вече имат 24, с три повече от тези на досегашните рекордьори Борусия Дортмунд, отбелязали 21 през миналия сезон.

В другия мач от групата Байерн Мюнхен спечели с 2:1 като гост на Андерлехт и е спокоен за класирането си напред със събраните 12 т. ПСЖ има пълен актив от 15 и едва ли ще бъде изместен от първото място, макар че гостува на "Алианц Арена" в последния кръг.

Тогава баварците ще трябва да победят с повече от три гола разлика, за да изместят съперника.