Могъщ Ливърпул направи чудото! Барса на колене!

Вайналдум се появи в игра на полувремето и изригна с два бързи гола Снимка: Getty Images
Вайналдум се появи в игра на полувремето и изригна с два бързи гола

Ливърпул сътвори чудо в Шампионската лига и с велико 4:0 над Барселона на "Анфийлд" се класира за финала на надпреварата във втора поредна година.

"Мърсисайдци" заличиха загубата с 0:3 в първия мач и с по два гола на героите Дивок Ориги и Джорджиньо Вайналдум отстраниха съперника в полуфинала реванш.

Домакините наложиха начален натиск, който доведе до желания резултат - ранен гол.

В 7-ата минута Жорди Алба сгреши в своята половина, Ливърпул бързо контраатакува и стигна до изстрел на Хендерсън. Тер Щеген спаси, но при добавката на празна врата Дивок Ориги откри резултата.

След само три минути Ливърпул трябваше да получи дузпа за нарушение срещу Садио Мане, но реферът Джунейт Чакър подмина ситуацията, ВАР също не се намеси.

Последваха добри атаки и на Барселона, но Алисон спаси изстрели на Лионел Меси и Филипе Коутиньо. В тези минути мачът беше двуостър и в 24-ата минута Анди Робъртсън стреля мощно отдалеч, но Тер Щеген също беше на мястото си.

В последните минути на полувремето Барса овладя по-трайно топката и контролираше събитията на терена.

Точно преди почивката Меси изведе по страхотен начин Жорди Алба зад защитата, но Алисон направи още едно спасяване.

Второто полувреме започна бурно - с опасен удар на Ван Дайк и после с още едно спасяване на Алисон на другата врата. После Ливърпул изригна и дойдоха минутите на влезлия на почивката Джорджиньо Вайналдум.

В 54-ата минута холандецът засече с десния крак центриране отдясно, топката мина под плонжа на Тер Щеген и резултатът стана 2:0. Само след две минути Вайналдум засече с глава подаване отляво и резултатът набъбна на 3:0 - а този резултат означаваше продължения!

Барса пак успя да вземе инициативата и да задържи топката, а голямата опасност отново дойде от Меси, но Алисон се отчете с още едно спасяване.

Двата тима заиграваха все по-предпазливо, но тогава дойде 79-ата минута, когато Александър-Арнолд изпълни бързо ъглов удар в момент, когато част от играчите на гостите бяха с гръб към топката.

Ниското подаване беше към Дивок Ориги, който веднага засече неспасяемо топката и отбеляза втория си гол в мача - 4:0!

Последва финален щурм на Барселона, но Меси на няколко пъти беше блокиран, а Ливърпул от своя страна не успя да се възползва от контраатаките си.

Домакините обаче удържаха и с последния съдийски сигнал дойде и голямата им радост пред пълния стадион.

Съперникът на Ливърпул на финала ще стане ясен утре, когато е реваншът между Тотнъм и Аякс. Холандците спечелиха с 1:0 първата среща.