Домакински провал изхвърли Интер от Лига Европа, Севиля отпадна в драма с продължения и 7 гола

Матео Политано страда след пропуск пред вратата на Айнтрахт. Интер обаче беше в много отслабен състав и даже нямаше чист нападател, защото Мауро Икарди продължава да бойкотира, а Лаутаро Мартинес беше наказан Снимка: Getty Images

Интер отпадна безславно от Лига Европа след домакинска загуба с 0:1 от Айнтрахт Франкфурт в осминафинален реванш.

Първата среща беше завършила 0:0, а тази вечер в Милано Лука Йович вкара за гостите още в 6-ата минута.

Силно осакатеният състав на Интер не успя да отговори на предизвикателството, а Айнтрахт удържа до края за радост на рекордната гостуваща агитка от 15 000 души, която беше пропътувала пътя до Милано, за да подкрепя любимците си.

Най-драматичният мач от вечерта беше в Чехия, където Славия Прага отстрани Севиля с победа с 4:3 след продължения.

В редовното време домакините на два пъти повеждаха, но Севиля изравняваше с голове на Бен Йедер от дузпа и на Мунир.

Така се стигна до продълженията, в които първо Франко Васкес с глава изведе испанците напред, но само 4 минути по-късно Мик ван Бюрен направи 3:3.

На домакините трябваше още един гол и те стигнаха до него в 119-ата минута, когато Ибрахим Траоре беше най-съобразителен и отправи удар от наказателното поле, а Кяер не успя да изчисти от голлинията и Севиля приключи с надпреварата.

Друг от фаворитите в турнира, Челси, нямаше никакви проблеми и разби с 5:0 Динамо Киев в реванша на чужд терен.

Оливие Жиру заби хеттрик, а по един гол отбелязаха Маркос Алонсо и Калъм Хъдсън-Одой. Така с общ резултат 8:0 "сините" се класираха на четвъртфинал.