Домакински провал изхвърли Интер от Лига Европа, Севиля отпадна в драма с продължения и 7 гола

14.03.2019, 23:59 (обновена 15.03.2019, 00:37)
Интер - Айнтрахт 0:1

Матео Политано страда след пропуск пред вратата на Айнтрахт. Интер обаче беше в много отслабен състав и даже нямаше чист нападател, защото Мауро Икарди продължава да бойкотира, а Лаутаро Мартинес беше наказан

Интер отпадна безславно от Лига Европа след домакинска загуба с 0:1 от Айнтрахт Франкфурт в осминафинален реванш.

Първата среща беше завършила 0:0, а тази вечер в Милано Лука Йович вкара за гостите още в 6-ата минута.

Силно осакатеният състав на Интер не успя да отговори на предизвикателството, а Айнтрахт удържа до края за радост на рекордната гостуваща агитка от 15 000 души, която беше пропътувала пътя до Милано, за да подкрепя любимците си.

Най-драматичният мач от вечерта беше в Чехия, където Славия Прага отстрани Севиля с победа с 4:3 след продължения.

В редовното време домакините на два пъти повеждаха, но Севиля изравняваше с голове на Бен Йедер от дузпа и на Мунир.

Така се стигна до продълженията, в които първо Франко Васкес с глава изведе испанците напред, но само 4 минути по-късно Мик ван Бюрен направи 3:3.

На домакините трябваше още един гол и те стигнаха до него в 119-ата минута, когато Ибрахим Траоре беше най-съобразителен и отправи удар от наказателното поле, а Кяер не успя да изчисти от голлинията и Севиля приключи с надпреварата.

Друг от фаворитите в турнира, Челси, нямаше никакви проблеми и разби с 5:0 Динамо Киев в реванша на чужд терен.

Оливие Жиру заби хеттрик, а по един гол отбелязаха Маркос Алонсо и Калъм Хъдсън-Одой. Така с общ резултат 8:0 "сините" се класираха на четвъртфинал.

Oще: айнтрахт  айнтрахт франкфурт  гостуваща агитка  джузепе меаца  динамо киев  домакински провал  драма  лига европа  лука йович  лучано спалети  матео политано  нерадзурите  обрат  оливие жиру  осакатен състав  продължения  реванши  севиля  славия прага  хеттрик  челси