Мощен Ливърпул отстреля Байерн на "Алианц Арена"

13.03.2019, 22:55 (обновена 14.03.2019, 00:04)
Байерн Мюнхен - Ливърпул 1:3

Мане стана герой с двата си гола, а Ливърпул не остави съмнения, че заслужава да продължи напред

Впечатляващ Ливърпул отстреля Байерн Мюнхен с победа с 3:1 на "Алианц Арена" и отстрани германския шампион на осминафиналите в Шампионската лига.

След 0:0 на "Анфийлд", този път играчите на Юрген Клоп показаха много по-добра ефективност и с два гола на Садио Мане и един на Върджил ван Дайк заслужено стигнаха до победата.

Двата тима започнаха предпазливо, както и в първия мач, и успяваха да блокират силните страни на съперника.

Още в 12-ата минута на Ливърпул се наложи да прави принудителна смяна заради контузия на Джордан Хендерсън. После надлъгването продължи до 26-ата минута, когато гостите дочакаха груба грешка в защитата на Байерн.

При дълга топка към Садио Мане, Мануел Нойер излезе неразчетено напред. Мане майсторски го финтира и копна топката покрай бранителите на Байерн в опразнената врата - 1:0 за Ливърпул.

На баварците вече трябваха два чисти гола и те започнаха да поемат повече рискове. Нойер спаси изстрел на Анди Робъртсън в близкия ъгъл, докато атаките на Байерн продължаваха да не се получават, въпреки предимството във владеенето на топката.

В 38-ата минута обаче една дълга топка към вратата на Ливърпул завари неподготвена защитата на Клоп, Гнабри се измъкна и центрира остро, а Жоел Матип засече в собствената си врата пред връхлитащия Левандовски - автогол и 1:1.

Впоследствие Ливърпул изнесе много силно второ полувреме и не остави съмнения, че заслужава да отстрани съперника.

В 50-ата минута Мохамед Салах затрудни Нойер при контраатака, но вратарят спаси. В 68-ата минута стражът вече нямаше какво да направи, когато Върджил ван Дайк се извиси след корнер и с глава го простреля за 2:1.

Байерн вече не беше в състояние да отговори и в 83-ата минута Садио Мане реши всичко с втория си гол в мача. Той плонжира и засече с глава идеално центриране на Салах - 3:1.

Така Ливърпул вече очаква съперника си за 1/4-финалите, докато на Байерн остава да се бори за титлата и Купата на Германия.

Oще: автогол  алианц арена  баварците  байерн  байерн мюнхен  върджил ван дайк  жоел матип  ливърпул  мощен  мърсисайдци  нико ковач  осминафинал  отстрани  отстреля  реванш  роберт левандовски  садио мане  шампионска лига  юрген клоп