Реал продължава да мачка в Лигата

С идеално изпълнение на пряк свободен удар Иско даде преднина на Реал Снимка: Getty Images
С идеално изпълнение на пряк свободен удар Иско даде преднина на Реал

Реал Мадрид няма спирка в Шампионската лига и без Кристиано Роналдо и Зинедин Зидан.

"Белия балет" започна новия сезон в турнира с убедително 3:0 на "Бернабеу" срещу полуфиналиста от миналата кампания Рома.

Мачът беше вълнуващ, с много положения и много спасявания на двамата вратари. Реал заслужи успеха си, но гостите също показаха смел футбол.

В края на първото полувреме Иско откри резултата с перфектно изпълнен фаул над стената.

В 58-ата минута Гарет Бейл, пред когото се откриха доста ситуации, беше изведен от Лука Модрич и порази неспасяемо Робин Олсен в далечния му ъгъл за 2:0.

В 92-ата минута резервата Мариано Диас отбеляза още по-красиво попадение със страховит шут от границата на наказателното поле за крайното 3:0.

В другия мач от група G Виктория Пилзен и ЦСКА Москва завършиха наравно 2:2.