Шок за Сити на "Етихад" срещу Лион

Целта пред Сити е спечелване на Лигата, но отборът записа малко очакван фалстарт срещу Лион Снимка: Getty Images

Лион хвърли бомбата в първия кръг от груповата фаза на Шампионската лига и удари един от фаворитите Манчестър Сити като гост.

"Хлапетата" спечелиха с 2:1 на "Етихад", след като вкараха головете си през първото полувреме и после удържаха победата.

В основата на успеха беше капитанът на французите Набил Фекир. В 26-ата минута той центрира отляво на далечната греда към Максуел Корне, който откри резултата. Преди това началният натиск на Сити беше довел до греда на Лапорт.

В 43-ата минута Набил Фекир обля с нов леден душ "гражданите" и с хубав удар по земя покачи на 2:0.

Сити можеше да получи и трети гол в 60-ата минута, но Мемфис Депай нацели гредата. Няколко минути след това Бернардо Силва използва подаване на Лерой Сане и намали на 1:2.

До края обаче футболистите на Пеп Гуардиола не направиха достатъчно, за да стигнат поне до точка.

Другият двубой от група F също беше доста интересен. Шахтьор Донецк и Хофенхайм завършиха 2:2 на стадион "Металист" в Харков, след като гостите на два пъти повеждаха.

В група Е подобни изненади нямаше. Фаворитът Байерн Мюнхен спечели гостуването на Бенфика с 2:0 с голове на Роберт Левандовски в 10-ата минута и на изненадващия титуляр Ренато Санчес в 54-ата.

Санчес е бивш футболист именно на Бенфика и затова не се зарадва при гола си.

Също в група Е Аякс надделя с 3:0 над АЕК като домакин.