Страхотен ЦСКА отнесе Адмира Вакер за едно полувреме

Десподов се отличи с два гола, но всъщност цялото нападение на ЦСКА изнесе силен мач Снимка: CSKA.bg

ЦСКА постигна гръмка победа с 3:0 над Адмира Вакер в първи мач от втория предварителен кръг на Лига Европа.

Пред около 8000 на "Българска армия" "червените" нанесоха своя удар във втората половина на първото полувреме и с два гола на Кирил Десподов и един на Мауридес от дузпа си осигуриха идеален резултат преди реванша. Австрийският съперник не показа, че има възможности да се противопостави на българския тим.

Треньорът на "армейците" Нестор Ел Маестро не можеше да използва важни футболисти след червените картони срещу миналия съперник ФК Рига, но това не си пролича и ЦСКА започна много силно мача.

Началният натиск доведе до няколко опасни атаки, а в 25-ата минута вече и до гол. Тогава Едвин Джеси центрира идеално на Десподов отляво и той с глава откри резултата.

Само две минути по-късно домакините можеха да получат дузпа за нарушение срещу Жоржиньо, а в 33-ата минута вече водеха с 2:0.

Отново Джеси изведе Десподов, който с чудесен удар удвои преднината на ЦСКА. Още в следващата атака Спасич спря топката с ръка в наказателното си поле и този път "армейците" получиха дузпа. Мауридес беше точен от бялата точка и покачи на 3:0.

През втората част ЦСКА свали темпото с цел да запази суха мрежа. Австрийците опитаха няколко атаки без да създадат нищо сериозно чак до 3-ата минута на добавеното време, когато опасен удар мина встрани от вратата на Черниаускас.

Така преди реванша на 2 август, "червените" изглеждат почти сигурни за следващия кръг на турнира.