Страхотен Лудогорец повали Хофенхайм със знаменити голове

Капитанът Дяков вкара по красив начин един от сравнително редките си голове за Лудогорец и даде началото на обрата Снимка: Getty Images

Със страхотен отборен дух Лудогорец повали силния немски Хофенхайм с 2:1 във втори мач от груповата фаза на Лига Европа.

Шампионите на България изковаха престижна победа в Разград след обрат, въпреки че получиха гол още в началото.

Мачът започна по най-лошия възможен начин с гол за Хофенхайм още във 2-ата минута.

Козмин Моци направи груба грешка при изнасянето на топката, Павел Кадержабек пресече паса му, комбинира с Ут и сам завърши атаката за 1:0.

Оттам нататък Лудогорец опита да атакува и да върне гола и въпреки няколкото си опасни атаки, не успяваше да вземе точното решение пред вратата на противника, за да изравни.

Всъщност още в 8-ата минута „орлите" трябваше да получат дузпа, защото бранител на гостите пресече с ръка центриране в наказателното си поле, но съдията си замълча. В 15-ата минута Хофенхайм имаше много добро положение да удвои резултата, но Марк Ут предпочете да подава, макар че беше на изстрелна позиция, и Пластун успя да пресече топката.

В 19-ата минута дойде първото чисто положение и за Лудогорец. Натанаел искаше да стреля към вратата, но вместо това изведе Анисе, ударът на мадагаскареца обаче беше твърде неточен.

Домакините продължиха да са по-активни, но трудно създаваха положения, а германският отбор играеше все по-защитно и не успяваше да комбинира добре при редките си опити да атакува. В 36-ата минута Лукоки получи добра топка отдясно, но стреля твърде силно и неточно над вратата.

В самия край на полувремето много активният Натанаел отправи поредния си удар и Бауман спаси със сетни усилия.

Началото на втората част беше идеално за българския отбор, който изравни още в 46-ата минута.

Капитанът Светослав Дяков отправи страхотна тупалка от дъгата на наказателното поле и прати топката точно в ъгъла на Бауман за 1:1.

В следващите минути изглеждаше, че Хофенхайм владее играта, а Лудогорец изчакваше своя шанс на контраатака. В 67-ата минута вратарят на домакините Брун показа невероятен рефлекс и спаси отбора си при шут отблизо на Руп.

Само пет минути по-късно Лудогорец нанесе големия си удар. Преместилият се отляво Джоди Лукоки финтира майсторски в наказателното поле и с параболичен изстрел в далечния ъгъл даде преднина на българския шампион - 2:1.

Хофенхайм не успя да наложи сериозен натиск до края и не създаде реална опасност пред Хорхе Брун и така Лудогорец спечели първата си победа в своята група в Лига Европа.

В другия мач от групата Брага победи Истанбул Башакшехир с 2:1. Португалците водят в класирането с 6 т., Лудогорец е втори с 4.