Астана и Стоилов взеха точка от Славия Прага

С точката Астана е на трето място в групата, а последен е Макаби Тел Авив Снимка: Getty Images
С точката Астана е на трето място в групата, а последен е Макаби Тел Авив

Астана със старши треньор Станимир Стоилов взе първата си точка в групите на Лига Европа тази година.

Казахстанците направиха 1:1 у дома срещу шампиона на Чехия Славия Прага в ранния мач тази вечер. Славия поведе в 18-ата минута с гол с глава на защитника Мишел Нгадо-Нгаджуй след центриране от пряк свободен удар.

Няколко минути по-късно Астана можеше да получи втори гол, но ударите на Сикора и Мирослав Сток се спряха в гредата.

Астана направи по-добра втора част на полувремето и в 42-ата минута Марин Томасов изравни за 1:1 след добавка при удар на Кабананга, спасен от вратаря.

През второто полувреме никой от двата отбора не успя да вземе преднина с втори гол и съперниците си поделиха точката. В първия си мач от групата Астана загуби с 1:3 от Виляреал.