ПСЖ преби Звезда с хеттрик на Неймар

Звездното нападение на ПСЖ нямаше никакви проблеми с Цървена звезда Снимка: Getty Images
Звездното нападение на ПСЖ нямаше никакви проблеми с Цървена звезда

Пари Сен Жермен бързо се върна на победния път в Шампионската лига и размаза Цървена звезда у дома с 6:1.

Звездите в атаката на френския шампион си правеха каквото искат със съперника и можеха да отбележат над 10 гола, а хеттрик заби Неймар с две много красиви попадения от преки свободни удари.

С първото си виртуозно изпълнение бразилецът откри резултата в 20-ата минута, а само две минути по-късно засече подаване на Мбапе за 2:0.

В 37-ата минута Единсон Кавани показа изкусна техника и след като финтира двама в червено-бяло, отправи удар. С лек рикошет топката спря в мрежата на Милан Борян за 3:0.

Бившият вратар на Лудогорец спаси куп положения, но нямаше как да предотврати разгрома. В 42-ата минута Ди Мария засече подаване на Мюние с външен фалц и също с външната част на обувката си елегантно покачи на 4:0.

През втората част домакините продължиха да мачкат и Мбапе направи 5:0 в 70-ата минута, а малко след това Марко Марин вкара почетното попадение за сърбите.

В 81-ата минута Неймар отново се прояви от пряк свободен удар и още по-красиво завъртя над стената за 6:1, преди да бъде заменен.

Така ПСЖ взе първи три точки в група C след загубата от Ливърпул в предишния кръг.