Челси взе 1/8-финална виза, ЦСКА М. с важен успех в група "А"

Азар и Вилиан се разписаха за разгрома.

Английският първенец Челси се класира за осминафиналите на Шампионската лига след убедителна победа с 4:0 като гост на Карабах в Баку.

Така "сините" не могат да бъдат изместени от едно от първите две места в група "C". Челси събра 10 точки - с две повече от втория Рома, който от 21:45 ч. гостува на Атлетико Мадрид.

Гостите наложиха натиск от първите минути, но след около четвърт час игра Карабах можеше да поведе пръв, но изстрелът на Мичел спря в напречната греда.

В 18-та минута Вилиан бе изведен зад последния в отбраната на Карабах, след което бразилецът бе повален. Съдията отсъди дузпа, която Еден Азар хладнокръвно реализира.

Така интригата бе убита рано-рано, а до почивката англичаните удвоиха чрез Вилиан.

Второто полувреме стартира с няколко положения за Челси, но домакините опазваха вратата си от трети гол.

В 65-та минута Мората влезе на мястото на Азар и веднага започна да тормози отбраната на Карабах. Испанският нападател обаче не успя да се разпише. Неговият сънародник Сеск Фабрегас покачи на 3:0 от втора дузпа, а крайния резултат оформи Вилиан, който бе сред най-дейните за гостите.

В група "А" ЦСКА Москва продължи безславната серия на Бенфика и запази добри шансове за фазата на директните елиминации.

Португалският гранд вече е с пет поражения от пет мача след 0:2 срещу "армейците" на "ВЕБ Арена" в руската столица.

Шенников още в 13-та минута и автогол на Жардер в началото на второто полувреме донесоха успеха на ЦСКА.

Руснаците са с 9 точки и изпервариха с три Базел, който по-късно тази вечер приема Манчестър Юнайтед. Английският колос е с 12 точки.