Сари: Няма смисъл да тренираш дузпи; Исторически Емери

Маурицио Сари ще се изправи във финала срещу истинския ветеран в Лига Европа Унай Емери Снимка: Getty Images

Мениджърът на Челси Маурицио Сари каза, че тимът му не е тренирал изпълнение на дузпи, след класирането на „сините“ за финала на Лига Европа.

Лондончани направиха второ поредно 1:1 срещу Айнтрахт Франкфурт и трябваше да минат през рулетката на дузпите, но за щастие на феновете на „Стамфорд Бридж“ излязоха победители.

„Не сме се готвили за дузпи, защото в това няма смисъл. Може да си много добър на тренировка, но напрежението в истинския мач е различно. Трябва да покажеш характер - това е нещо, което не се тренира.

Сега трябва да си починем. За нещастие имаме уговорена контрола в САЩ на 15 май и така ще разполагаме с едва 10-ина дни да възстановим енергията си и да се подготвим за финала.

Срещу Айнтрахт изиграхме добро първо полувреме и панически десет минути в началото на второто, когато получихме и гол.

Бяхме по-добри през втората част на вторите 45 минути, но накрая и в продълженията бяхме изморени и ни беше тежко.“

Още в края на миналата година Челси е уговорил приятелски мач с Ню Инглънд в Бостън на 15 май, тъй като, явно, никой в клуба не е смятал, че тимът може да стигне до финал за някоя от европейски купи.

На финала в Лига Европа ще гледаме лондонско дерби с Арсенал. „Артилеристите“ победиха за втори път Валенсия и с общ резултат 7:3 се класираха за мача за трофея.

Така мениджърът Унай Емери влезе в историята на турнира като първият треньор, достигал до четири финала в надпреварата.

Досега Емери има три финала със Севиля, като спечели и трите, и то в поредни години - между 2014 и 2016 година, и сега има шанс да вдигне първа купа с Арсенал, след като пристигна на „Емирейтс“ в началото на сезона.

Финалът ще се проведе на 29 май, сряда, от 22:00 часа българско време и ще се играе на Олимпийския стадион в Баку.