Ливърпул измъкна победа в Германия с много късмет и голям Миньоле | webcafe.bg

Ливърпул измъкна победа в Германия с много късмет и голям Миньоле

15.08.2017, 23:32 (обновена 15.08.2017, 23:57)
миньоле

Миньоле направи голям мач, но защитата на Ливърпул отново показа доста слабости

Ливърпул е много близо до класиране за групите на Шампионската лига след победа с 2:1 като гост над Хофенхайм.

Мърсисайдци успяха да вкарат два гола на чужд терен и измъкнаха победата благодарение на многото пропуски на съперниците си и на няколко решителни намеси от страна на вратаря Симон Миньоле. Всичко обаче ще се реши в реванша на "Анфийлд" на 23 август.

Тази вечер домакините от Хофенхайм започнаха силно мача, а Ливърпул изпитваше проблеми в защита. В 11-ата минута немците получиха дузпа за нарушение на Ловрен срещу Серж Гнабри.

Андрей Крамарич обаче изпълни много небрежно от бялата точка в центъра на вратата и Миньоле спаси удара.

В 15-ата минута Мохамед Салах беше изведен зад защитата на домакините, но сам срещу вратаря не успя да уцели вратата и пропусна 100-процентов гол.

В 35-ата минута Садио Мане беше фаулиран пред наказателното поле и от прекия свободен удар Трент Александър-Арнолд стреля много прецизно над стената и в долния десен ъгъл на Бауман - 1:0 за Ливърпул.

В 43-ата минута Хофенхайм можеше да изравни, но Гнабри не успя срещу Миньоле, а добавката на Сандро Вагнер се отби в гредата.

Положенията продължиха да се редят и пред двете врати през второто полувреме, когато гол на Хофенхайм правилно беше отменен заради засада.

В 74-ата минута Ливърпул стигна до втори гол благодарение на резервата Джеймс Милнър, който беше изведен отляво и опита нещо като фалцово центриране. Топката се отби в Хаавард Нордвейт и стана неспасяема за Бауман - 2:0 за гостите. Попадението беше записано като автогол на Нордвейт.

Впоследствие Миньоле направи ново спасяване, преди Хофенхайм да успее най-сетне да намали резултата. В 87-ата минута Марк Ут разстреля вратаря на Ливърпул за 1:2.

След 90-ата минута Крамарич направи още един голям пропуск при удар с глава след статично положение и така гостите си тръгнаха като победители.

Oще: автогол  андрей крамарич  вратар  германия  джеймс милнър  дузпа  късмет  ливърпул  марк ут  плейоф  серж гнабри  симон миньоле  спасяване  трент александър-арнолд  хаавард нордвейт  хофенхайм  шампионска лига