Роналдо вече има 41 гола след четвъртфиналите в ШЛ. Меси е с 16...

Роналдо има феноменални показатели във фазата на директните елиминации. Снимка: Getty Images
Роналдо има феноменални показатели във фазата на директните елиминации.

Постоянство е второто име на Кристиано Роналдо и затова в Ювентус вярват, че вече отдавна прехвърлил 30-те, португалецът все още е в състояние да донесе първи триумф на тима в Шампионската лига от почти четвърт век.

Роналдо е печелил пет пъти най-престижния клубен турнир - четири пъти с Реал Мадрид и веднъж с Манчестър Юнайед. Но не мисли да спре дотук.

Португалецът отново бе най-важният коз на Юве в първия четвъртфинал с Аякс в Амстердам и "бианконерите" си тръгнаха с удобно равенство 1:1, откриващо пътя им към полуфиналите на надпреварата.

Това беше гол номер 125 за Кристиано в Шампионската лига и бе отбелязан точно 12 години след дебютното му попадение в турнира с екипа на "червените дяволи".

Испанският статистик с прозвището МистърЧип извади интересни факти, за да илюстрира невероятния успех на Роналдо стигне ли се до фазата на директните елиминации в Лигата.

Голът срещу Аякс бе 41-ви за мегазвездата на етап след четвъртфиналите включително.

Очаквано - на втора позиция по най-много голове в този рунд на състезанието е Лионел Меси, но... Аржентинецът е само с 16 попадения, което е над 2.5 пъти по-малко от големия му съперник.

Третата позиция се държи от други трима големи, но вече пенсионирани - Раул, Андрий Шевченко и Филипо Индзаги.

Дидие Дрогба и Франк Лампард имат по 11, а Роберт Левандовски и Уейн Рууни - по 10 на ниво четвъртфинали.