Жесток Арсенал не прости на Лудогорец за грешките

19.10.2016, 23:26 (обновена 20.10.2016, 00:51)

1 от 6 снимки Назад Напред

Арсенал - Лудогорец

Йозил и останалите от Арсенал бяха твърде силни за защитата на Лудогорец. Немецът вкара хеттрик през второто полувреме

Арсенал смаза Лудогорец с 6:0 в трети мач от груповата фаза на Шампионската лига и не прости на българския шампион за грешките в защита.

Пред 60 хил. зрители на препълнения „Емирейтс" английският колос показа, че се намира в убийствена форма, а „орлите" изиграха добро първо полувреме, но рухнаха през второто.

Първите атаки в мача бяха за Лудогорец, но след тях Арсенал заигра много агресивно и голът им изглеждаше въпрос на време. На няколко пъти защитата на Лудогорец направи неуспешни опити за изкуствена засада и в 12-ата минута логичното се случи. Алексис Санчес получи зад отбраната, финтира изостаналия Моци и имаше достатъчно време да спре топката и с ефектен прехвърлящ удар да преодолее излезлия напред Стоянов - 1:0 за Арсенал.

След гола обаче „артилеристите" престанаха да играят толкова агресивно, Лудогорец вече разиграваше по-спокойно топката и мачът стана двуостър. Българският шампион имаше няколко отлични положения, като в 18-ата минута Вандерсон получи от Марселиньо отдясно и веднага стреля, но право в Оспина, който отби удара.

Пет минути по-късно и Кафу имаше шанс, след като получи извеждащ пас от Вандерсон, но от малък ъгъл стреля твърде леко и Оспина улови. В 28-ата минута Мустафи увисна и остави Мисиджан сам срещу Оспина, но вратарят го изпревари и не му даде да играе с топката. В тези минути Арсенал беше в затруднено положение, но също имаше положения. Опасна атака на домакините изведе Окслейд-Чембърлейн отдясно и той подаде към намиращия се на празна врата Уолкът, който обаче не успя да стигне до топката.

В 32-ата минута дойде най-чистото положение за Лудогорец. Мисиджан получи извеждащо подаване и отклони към Вандерсон, който беше на отлична позиция и стреля по земя. Топката обаче първо се отби в Кийрън Гибс, а после и в гредата на безпомощния в ситуацията Оспина.

Малко след това на отсрещната врата Стоянов трябваше да се намесва при шут на Уолкът и го направи добре. За съжаление, в 42-ата минута Уолкът отново се оказа на добра позиция и този път не пропусна. Марселиньо направи лека грешка в центъра, Уолкът получи пред наказателното поле, нагласи си спокойно топката без да бъде пресиран, и шутира точно във вратата за 2:0. Останалият на голлинията Владислав Стоянов можеше да се намеси и по-добре.

В самия край на полувремето златен шанс за трети гол имаше пред Санчес, той стреля отблизо с глава, но този път Стоянов беше на място и спаси удара, с което и завърши първата част.

2:0 на полувремето изглеждаше като незаслужен резултат предвид изиграната от Лудогорец първа част. Второто полувреме обаче се превърна в кошмар за разградчани.

Всякаква интрига в мача умря веднага след почивката - атака на Арсенал по левия фланг доведе до центриране, Паломино не успя да избие добре и Окслейд-Чембърлейн фронтално срещу вратата вкара един от лесните голове в кариерата си за 3:0.

След още 10 минути Лудогорец получи и четвърти гол. Йозил се измъкна от засадата при една дълга топка, без проблем овладя и преодоля Стоянов, който за пореден път извади топката от мрежата си.

При 4:0 Арсен Венгер замени звездите Касорла и Уолкът, а по-късно и Алексис Санчес. Лудогорец продължаваше да опитва атаки, но защитата на Арсенал действаше по-съсредоточено, отколкото през първото полувреме, и успяваше да се справи. В защита „орлите" не изглеждаха по-добре и домакините създаваха нови и нови положения.

При едно от тях Стоянов спаси чист гол по впечатляващ начин след удар отблизо на Окслейд-Чембърлейн.

До края отбраната на Лудогорец се срина напълно и Йозил вкара още два пъти - първо беше оставен абсолютно сам след центриране отляво и в 83-ата минута направи 5:0. Четири минути по-късно намери отлично топката директно от въздуха след центриране отдясно, а Моци отново беше останал твърде далеч от него. Стоянов закачи топката, но не успя да отбие - 6:0.

В 92-ата минута българският вратар трябваше да спасява още веднъж, а шутът този път беше на Белерин. След това мачът най-сетне свърши, за щастие на „орлите".

Разгромната загуба остави Лудогорец на последно място в група „А" с 1 точка. Само точка има и Базел, който загуби гостуването си на ПСЖ с 0:3, но е с по-добра голова разлика.

Oще: арсенал  арсенал - лудогорец 6:0  вандерсон  владислав стоянов  вратар  върджил мисиджан  грешки  давид оспина  емирейтс  жесток  защита  йозил  козмин моци  лудогорец  месут йозил  не прости  положения  пропуск  разгром  тио уолкът  шампионска лига