Ливърпул пожали Марибор само с 3:0, Бешикташ на крачка от историята

Салах се е оплезил след откриването на резултата срещу Марибор Снимка: Getty Images
Салах се е оплезил след откриването на резултата срещу Марибор

Ливърпул вкара "само" три гола на Марибор и победи с 3:0 на "Анфийлд" в мач от група "Е" на Шампионската лига.

Преди две седмици тимът на Юрген Клоп разби със 7:0 същия съперник, но този път беше по-пестелив. Мохамед Салах откри малко след началото на второто полувреме, засичайки центриране отдясно. След това Джеймс Милнър пропусна дузпа, но скоро се реваншира с асистенция към Емре Джан за 2:0.

В края Даниел Стъридж вкара за 3:0 и Ливърпул прибави очаквани, но много важни три точки, за да оглави групата си с общо 8.

На второ място с точка по-малко е Севиля след успешно изпълнената мисия да отмъсти на Спартак Москва за унизителното 1:5 преди две седмици.

Сега испанците спечелиха с 2:1 и оставиха московчани с две точки зад тях в класирането. Ивелин Попов беше резерва за Спартак, но влезе в 57-ата минута.

В група "G" Бешикташ направи 1:1 с Монако и има нужда само от една точка в последните два мача, за да си осигури историческо първо класиране в следващата фаза на Шампионската лига.

Бешикташ събра 10 т., а втори е Порто с 6 т. след победата с 3:1 над РБ Лайпциг. Германците са с 4 т., а Монако е близо до отпадането с 2 т. на последното място.