Ювентус възкръсна за три минути и унищожи Тотнъм на "Уембли"

07.03.2018, 23:27 (обновена 07.03.2018, 23:53)
Тотнъм - Ювентус 1:2

Игуаин и Дибала изригнаха точно когато трябваше и осигуриха класирането на Ювентус

Ювентус постигна удивителен обрат срещу Тотнъм и спечели с 2:1 гостуването на "Уембли" в 1/8-финал реванш от Шампионската лига.

Така "Старата госпожа" отстрани съперника с общ резултат 4:3 и продължава напред, а английският отбор изживя шоково отпадане, след като владееше положението почти през цялото време тази вечер.

Едни фатални три минути през второто полувреме провалиха тима на Маурисио Почетино - в тях Ювентус изригна с голове на незабележимите дотогава Игуани и Дибала, а после успя да затвори мача.

В първите минути Тотнъм започна силно, а Ювентус видимо се задъхваше от скоростта на атаките на домакините. Още в 3-ата минута Хюн-Мин Сон направи първия си от многото пробиви отляво и стреля, но Буфон отрази удара.

След това в 14-ата минута Хари Кейн се измъкна зад гърба на Киелини, финтира и Буфон, но от малък ъгъл не успя да свие топката към опразнената вече врата.

Малко по-късно Юве направи първата си атака и тогава дойде най-скандалната ситуация. Дъглас Коща се измъкна от Вертонген и белгиецът очевидно го препъна в наказателното поле, но съдиите останаха слепи за кристално чистата дузпа.

Към средата на полувремето Тотнъм се дръпна малко по-назад, но скоро отново усили натиска, а Сон за пореден път се измъкна по фланга и шутира опасно, но малко встрани от вратата.

В 38-ата минута вече дойде и голът. Трипиър центрира прострелно отдясно покрай разпиляната защита на Юве и Сон с не много добър удар вкара на падналия на земята Буфон - 1:0.

Гостите погледнаха малко по-смело към вратата на Лорис, но удар на Пянич мина покрай гредата.

През втората част Тотнъм заигра по-предпазливо, а Ювентус, който вече се нуждаеше от два чисти гола, не успяваше да организира нищо опасно напред.

Всичко се промени в 64-ата минута, когато Лихщайнер центрира отдясно и Кедира продължи с глава към Гонсало Игуаин, който отблизо порази Лорис за 1:1.

Само три минути по-късно защитата на домакините се срина за миг и позволи на Игуаин да изведе Пауло Дибала абсолютно сам срещу вратаря. Дибала уверено напредна и с безпощаден удар донесе втори гол за Юве.

До края Тотнъм натисна, но не успя да покаже играта от първото полувреме, а "бианконерите" вече се защитаваха много по-стабилно.

Големият шанс на "шпорите" да стигнат до продължения дойде в 90-ата минута, когато съдиите проспаха засада на Хари Кейн, той стреля с глава и уцели гредата, а топката се разходи около голлинията, преди Бардзали да я изчисти.

За повече обаче нямаше време и Ювентус вече очаква своя съперник на 1/4-финала.

Oще: бианконерите  владее положението  възкръсна  гонсало игуаин  джанлуиджи буфон  джорджо киелини  защита  масимилиано алегри  маурисио почетино  пауло дибала  старата госпожа  тотнъм  три минути  уго лорис  уембли  хари кейн  хюн-мин сон  шампионска лига  шпорите  юве  ювентус