03.06.2017, 23:37 (обновена 04.06.2017, 00:21)

1 от 10 снимки Назад Напред

Реал е шампион

Реал Мадрид защити трофея си в Шампионската лига!

Реал Мадрид го направи! „Кралете” станаха първия отбор, защитил трофея си в Шампионската лига, след победа с 4:1 на националния стадион в Кардиф и се сдобиха с Дванадесетата.

Кристиано Роналдо вкара два за „белия балет”. Каземиро и Марио Манджукич добавиха по един гол-шедьовър, а за да може шоуто в Уелс да бъде пълно резервата Марко Асенсио оформи крайното 4:1 точно когато изтичаха последните секунди на редовното време.

Португалската суперзвезда на Реал се превърна в първия футболист с гол в три различни финала, като освен това, изравни и рекорда на Кларънс Зеедорф за играч с четири трофея в ерата на Шампионската лига.

Юве започна по-силно финала, но точно след 20 минути игра една бърза контра на Реал мина по десния фланг, Роналдо и Карвахал разиграха на двойно и португалецът с безпощаден диагонален прати кълбото в долния десен ъгъл на Буфон.

Само седем по-късно обаче Марио Манджукич сътвори магия, може би дори по-красива от тази на Зинедин Зидан преди точно 15 години срещу Леверкузен, изравнявайки резултата с изключително изпълнение със задна ножица.

Така полувремето дойде при 1:1, но през вторите 45 минути на терена имаше само един отбор.

Дибала, Игуаин и още, от които се очакваше много повече, предадоха и себе си, и отбора. А феновете на „бианконерите” най-вероятно ще съжаляват не толкова заради загубения финал, а за това, че Буфон още веднъж се размина с трофея от Шампионската лига.

В рамките на три минути в началото на втората част Реал нанесе своя удар. Първо – бомбастичен удар от над 20 метра на Каземиро изненада Буфон след рикошет, след което Кристиано Роналдо вкара втория си гол за вечерта, с който изпревари Меси и се превърна в голмайстор на Шампионската лига и през този сезон.

След като резултатът стана 3:1, „бианконерите” се отказаха, а безсилието им си пролича в 84-тата минута, когато Куадрадо бе изгонен за втори жълт картон. Колумбиецът не прекара и 20 минути на терена и бе пратен преждевременно към съблекалните, след като настъпи Рамос без топка.

Крайното 4:1 оформи влезлият като резерва Марко Асенсио в последните секунди на редовното време, завършвайки поредния рейд на Марсело по лявото крило.

Така Зинедин Зидан и Реал Мадрид пренаписаха историята. Зизу спечели втората си „ушата купа”, а е начело на „белия балет” от няма и два пълни сезона.

Реал стана и първият отбор, минал кота 500 гола в Шампионската лига. Кристиано Роналдо вкара юбилейния гол за „кралете” с първото си попадение във финала, а Реал вече има общо 503 в най-престижната клубна надпревара на Стария континент.