Вандерсон отново герой за Лудогорец, "орлите" на крачка от групите

След като донесе победата в дербито срещу ЦСКА-София, сега Вандерсон вкара и за ценното 1:0 в гостуването на Торпедо Кутаиси Снимка: Ludogorets.com

Лудогорец постигна много важна победа с 1:0 в гостуването на Торпедо Кутаиси в първи мач от плейофа за влизане в групите на Лига Европа.

Грузинците показаха, че въобще не са за подценяване и създадоха немалко трудности на "орлите", но българският тим доказа, че все пак е по-добър и взе ценно предимство преди реванша.

Първото полувреме беше много трудно за Лудогорец, но отборът го завърши с гол във вратата на съперника.

В началните минути Торпедо пресираше и успя да осъществи натиск, а българският шампион въобще не установи контрол над мача, както сме свикнали да се случва. Във 2-ата минута топката беше във вратата на Лудогорец, но попадението не беше признато заради засада.

Постепенно гостите погледнаха към вратата на Квасквадзе и първо Марселиньо го обстрелва неточно, после Мисиджан отправи опасен удар, но вратарят спаси.

Точно в края на полувремето Лудогорец откри резултата с много хубав гол на Вандерсон.

Бразилецът направи двойно със сънародника си Сисиньо, нахлу в наказателното поле и с левия крак простреля Квасквадзе за 1:0.

Попадението направи мача малко по-отворен през втората част, но "орлите" отново имаха проблеми в защита.

Три минути след почивката Долидзе опита да прехвърли доста неуверения в целия мач Хорхе Броун. После Вандерсон отново се прояви за Лудогорец, но шутът му беше спасен.

В 65-ата минута Марселиньо за пореден път пробва да стреля, ударът обаче беше блокиран. Сисиньо също се пробва от дистанция, а Квасквадзе отново отрази.

Към края темпото в мача спадна и Лудогорец сравнително спокойно удържа ценния успех, след който групите на Лига Европа изглеждат много близо.

Реваншът срещу Торпедо в Разград е на 30 август.