Вандерсон отново герой за Лудогорец, "орлите" на крачка от групите

23.08.2018, 20:24 (обновена 23.08.2018, 21:00)
Вандерсон и Кампаняро

Снимка: © Ludogorets.com

След като донесе победата в дербито срещу ЦСКА-София, сега Вандерсон вкара и за ценното 1:0 в гостуването на Торпедо Кутаиси

Лудогорец постигна много важна победа с 1:0 в гостуването на Торпедо Кутаиси в първи мач от плейофа за влизане в групите на Лига Европа.

Грузинците показаха, че въобще не са за подценяване и създадоха немалко трудности на "орлите", но българският тим доказа, че все пак е по-добър и взе ценно предимство преди реванша.

Първото полувреме беше много трудно за Лудогорец, но отборът го завърши с гол във вратата на съперника.

В началните минути Торпедо пресираше и успя да осъществи натиск, а българският шампион въобще не установи контрол над мача, както сме свикнали да се случва. Във 2-ата минута топката беше във вратата на Лудогорец, но попадението не беше признато заради засада.

Постепенно гостите погледнаха към вратата на Квасквадзе и първо Марселиньо го обстрелва неточно, после Мисиджан отправи опасен удар, но вратарят спаси.

Точно в края на полувремето Лудогорец откри резултата с много хубав гол на Вандерсон.

Бразилецът направи двойно със сънародника си Сисиньо, нахлу в наказателното поле и с левия крак простреля Квасквадзе за 1:0.

Попадението направи мача малко по-отворен през втората част, но "орлите" отново имаха проблеми в защита.

Три минути след почивката Долидзе опита да прехвърли доста неуверения в целия мач Хорхе Броун. После Вандерсон отново се прояви за Лудогорец, но шутът му беше спасен.

В 65-ата минута Марселиньо за пореден път пробва да стреля, ударът обаче беше блокиран. Сисиньо също се пробва от дистанция, а Квасквадзе отново отрази.

Към края темпото в мача спадна и Лудогорец сравнително спокойно удържа ценния успех, след който групите на Лига Европа изглеждат много близо.

Реваншът срещу Торпедо в Разград е на 30 август.

Oще: вандерсон  герой  гостуване  грузинци  грузия  групите  групова фаза  домакински натиск  евротурнири  лига европа  лудогорец  марселиньо  натиск  орлите  пауло аутуори  плейоф  първи мач  разград  реванш  сисиньо  торпедо кутаиси  удар  хорхе броун  шут