Тотнъм обърна Борусия и се класира, Реал си го изкара на АПОЕЛ

Тотнъм се класира като първенец в групата, в която шампионът от последните две издания на Лигата Реал Мадрид остава втори Снимка: Getty Images

Тотнъм обърна Борусия Дортмунд до 2:1 като гост и си осигури първото място в група "Н" на Шампионската лига.

Върнатият в състава Пиер-Емерик Обамеянг откри за домакините в 31-ата минута след брилянтен пас с пета на Ярмоленко, но няколко минути след почивката Хари Кейн беше оставен от защитата на жълто-черните и изравни за 1:1.

В 76-ата минута Хюн-Мин Сон реши мача с победен гол за Тотнъм, с който "шпорите" грабнаха трите точки и кръг преди края са сигурни в продължаването си напред като първенец в групата с 13 т.

Борусия Дортмунд отпада и остава единствено с шансове за Лига Европа, а Реал Мадрид ще завърши на втората позиция с 10 т.

Тази вечер "кралете" разбиха АПОЕЛ Никозия с 6:0 и се утешиха за неволите си в испанското първенство.

Кристиано Роналдо се разписа два пъти и постави нови рекорди в турнира. Той стана първият играч с 18 гола за една календарна година в Шампионската лига, а и задмина Лионел Меси по попадения в Лигата за един клуб - 98 с екипа на Реал срещу 97 на Меси за Барса.

Срещу АПОЕЛ се разписаха още Лука Модрич, Карим Бензема на два пъти и Начо Фернандес.