Арсенал сряза героичен Лудогорец в самия край

01.11.2016, 22:44 (обновена 02.11.2016, 01:25)
Лудогорец - Арсенал 2:3

Оливие Жиру бележи изравнителния гол в края на първото полувреме

Лудогорец изигра най-силния си мач в Шампионската лига този сезон, но загуби нещастно от Арсенал с 2:3 като домакин.

31 000 зрители на „Васил Левски" видяха спиращ дъха двубой, който веднага се нарежда сред най-емоционалните за българския шампион в евротурнирите.

Лудогорец даде здрав отпор на Арсенал, успя да повече с 2:0 и даже не изглеждаше далеч от победата, а представянето им нямаше нищо общо с това от разгрома 0:6 от същия съперник преди две седмици на „Емирейтс".

Арсенал започна по-силно и в 5-ата минута Аарън Рамзи беше оставен непокрит в наказателното поле, но не можа да намери добре топката със задна ножица. Три минути по-късно Йозил беше изведен зад защитата на Лудогорец, но също не уцели добре кълбото и не създаде проблем на Борян.

Точно когато изглеждаше, че Лудогорец започва плахо и прибрано мача, домакините нанесоха два тежки удара с първите си две положения. В 12-ата минута Вандерсон отправи чудесно центриране от фаул, което Джонатан Кафу засече отблизо с левия крак във вратата на Оспина и така Лудогорец поведе с 1:0.

Арсенал изнесе играта още по-напред, но в 15-ата минута получи втори гол. Вандерсон разтегли към Кафу, който овладя по десния фланг, елиминира Кийрън Гибс със страхотни залъгващи движения и центрира по земя, а Клаудиу Кешеру отблизо засече във вратата - 2:0.

Гостите обаче не се притесниха и продължиха да разиграват все по-близо до вратата на Лудогорец. За съжаление авансът на българския отбор от два гола продължи само пет минути. В 20-ата Йозил центрира една топка от самата аут линия (останаха съмнения дали изобщо е останала в игра) и Гранит Джака отбеляза с левия крак без да даде никакъв шанс на Борян.

При 1:2 Лудогорец опита да убива темпото и продължаваше да дебне на контраатака. „Топчиите" обаче изравниха в края на полувремето, когато Рамзи с идеално центриране качи топката на главата на Жиру, а французинът изпревари излезлия Борян и изравни за 2:2.

Преди почивката Лудогорец имаше още един шанс след разбъркване при корнер, но Гибс изчисти топката близко до голлинията.

През второто полувреме домакините изнесоха играта по-напред и създадоха по-чистите положения, въпреки че Арсенал продължаваше да владее повече топката.

Между 64-ата и 66-ата минута Вандерсон имаше два изгодни шанса да отбележи при контраатаки, като в първия случай се измъкна отляво, но не успя да отправи силен удар и Оспина спаси. Две минути след това получи топка зад защитата, но Оспина излезе навреме и блокира и този негов удар.

До самия край „орлите" продължаваха да атакуват и да търсят трети гол, като не си позволиха спад и не отстъпиха физически. В 88-ата минута обаче Йозил получи една дълга топка зад защитата, а Моци покри засадата. С няколко вълшебни докосвания плеймейкърът преодоля Милан Борян, финтира притичалите Моци и Паломино и на празна врата отбеляза третия гол за Арсенал.

Така въпреки изпитаните трудности и малкото създадени положения през второто полувреме, Арсенал спечели трите точки и в този мач. За Лудогорец остана разочарованието, макар че този път отборът показа сериозната си класа.

В другия двубой от групата ПСЖ имаше големи трудности в гостуването на Базел, но успя да спечели с 2:1 с гол на Мюние в 90-ата минута. Така френският шампион и Арсенал си гарантираха класирането с по 10 точки и ще решават помежду си първото място в групата. Лудогорец и Базел са с по 1 т., а швейцарците заемат третото място заради по-добрата си голова разлика.

Oще: арсенал  арсен венгер  артилеристите  вандерсон  в самия край  героичен  гранит джака  джонатан кафу  клаудиу кешеру  лудогорец  мач  месут йозил  милан борян  оливие жиру  орлите  сряза  топчиите  шампионска лига