Байерн стартира с разгромна победа

В другия мач от Група D Атлетико Мадрид измъкна труден успех с 1:0 над домакините от ПСВ и също започна с три точки. Снимка: getty.com

Байерн Мюнхен вкара 5 гола на Ростов при победата си срещу руснаците. Два гола за за победителите вкара Йошуа Кимих, а по веднъж се разписаха Роберт Левандовски, Томас Мюлер и Хуан Бернат. В другия мач от Група D Атлетико Мадрид измъкна труден успех с 1:0 над домакините от ПСВ и също започна с три точки.

Двубоят на „Алианц Арена“ беше всичко друго, но не и равностоен. Сензацията Ростов показа в квалификациите, че не е за подценяване, но точно в този двубой Байерн не остави никакви шансове на противника и се разпореждаше на терена през цялото време.

До 20-ата минута баварците диктуваха темпото, но защитата на руснаците беше на ниво. Малко след това обаче Антъни Тейлър отсъди дузпа за домакините за нарушение на Александър Гацкан срещу Роберт Левандовски. За бялата точка застана именно полякът и изведе своите напред.

В края на полувремето Алаба напредна отляво и центрира перфектно към Мюлер, който удвои.

В първите минути след почивката Байерн прие играта в своята половина, а 53-ата минута капанът им щракна и Йошуа Кимих покачи на 3:0 след перфектна контраатака. Пак той в 60-ата минута засече с глава центриране на Бернат за 4:0, а отборът му продължи да се забавлява на терена.

Крайното 5:0 пък оформи Бернат в последните секунди на мача.