Лудогорец по-пестелив в реванша, чака унгарци в следващия кръг

17.07.2018, 23:26 (обновена 20.07.2018, 12:12)
Швиерчок

Шверчок вкара хеттрик в първия мач само за няколко минути след появата си от скамейката. Сега беше сред титулярите и отново се разписа

Лудогорец не срещна проблеми и в реванша срещу северноирландския Крусейдърс и победи с 2:0 като гост.

Скромният съперник от първия квалификационен кръг на Шампионската лига въобще не затрудни "орлите" и беше отстранен с общ резултат 9:0.

В реванша треньорът Пауло Аутуори заложи на някои от резервите, които можеха да вкарат много голове на домакините, но в повечето случаи пропускаха. Заради разконцентрираната си игра в защита, те позволиха и Крусейдърс да създаде няколко ситуации, при една от които гредата спаси Хорхе Броун, а по-късно вратарят се отчете със спасяване на удар отблизо.

Иначе Лудогорец откри в 11-ата минута благодарение на нелеп автогол на Родни Браун, който елегантно прехвърли собствения си вратар. Той си вкара автогол и в първия мач. После Жоао Пауло удари греда за Лудогорец, а в края на полувремето негов изстрел беше избит от голлинията.

След почивката и Лукоки пропусна, а Крусейдърс си вкара втори автогол, който не беше зачетен заради засада. В 64-ата минута Якуб Шверчок покачи на 2:0 с удар извън наказателното поле.

В следващия кръг на квалификациите за Шампионската лига Лудогорец ще срещне унгарския Видеотон, който отстрани Дюделанж с победа с 2:1 у дома. Българският шампион е домакин в първия мач на 24 юли.

Oще: автогол  видеотон  жоао пауло  квалификации  квалификационен кръг  крусейдърс  лудогорец  пауло аутуори  пестелив  реванш  следващ кръг  съперник  хорхе броун  шампионска лига  якуб шверчок