Марсилия е на финал след продължения и намигване на съдбата

04.05.2018, 00:35 (обновена 04.05.2018, 00:49)
Ред Бул - Марсилия 2:1

Олимпик Марсилия достигна третия си финал в Лига Европа/Купата на УЕФА след загуба с 1:2 в реванша срещу Ред Бул Залцбург, но след победа с 2:0 от първия мач и общ резултат 3:2 се класира за мача за трофея, където ще спори с Атлетико Мадрид.

Редовното време завърши при резултат 2:0 за Ред Бул и двубоят влезе в продължения. Голът, който класира Марсилия на финала бе дело на резервата Роландо в 116-ата минута, но при доста съмнителни обстоятелства.

Залцбург пък доигра последните секунди в намален състав, след като авторът на едно от двете попадения за домакините – Амаду Хайдара, получи втори жълт картон за удар в лицето на Димитри Пайе при борба за една топка.

В първите минути гъста мъгла се бе разстелила върху „Ред Бул Арена“, но с течение на мача видимостта се изчисти.

През първата част не видяхме голове, но малко след почивката домакините откриха резултата.

Хайдара отбеляза изключителен гол, тръгвайки с топката почти от центъра, премина между няколко играчи на Марсилия и преодоля Пеле за 1:0.

След 65 минути игра Ред Бул вече водеше с 2:0. Буна Сар си отбеляза нелеп автогол и така резултатът от двата мача беше равен – 2:2.

В края тимът на Марсилия бе брутално ограбен от съдията. При центриране на Флориан Товен топката срещна ръката на бранителя Дуйе Чалета-Цар, но руският арбитър Сергей Карасаев остана безмълвен.

Така срещата влезе в продължения.

Точно преди да изтече 99-ата минута Залцбург можеше да вкара трети гол, но страхотно спасяване на Пеле след удар на Чалета-Цар остави резултата само 2:0

.В 116-ата падна попадението, което класира Марсилия на финала. Димитри Пайе центрира от корнер, Роландо бе оставен непокрит и от точката за изпълнение на дузпа прати кълбото в мрежата, осигурявайки класирането на французите.

Гостуващите привърженици веднага запалиха факли в своя сектор и дори хвърлиха бомбичка на стадиона, докато футболистите и треньорският щаб на домакините бяха бесни на съдийската бригада и имаше защо.

На повторенията се видя, че при удара, след който бе отсъден ъгловият удар, топката рикошира в играч на Марсилия и трябваше да има аут, а не корнер, но по този начин съдбата, като че ли, намигна на ОМ за неотсъдената дузпа в редовното време и си върна за несправедливостта.

В края нервите взеха връх, Хайдара бе изгонен за действията си срещу Пайе, а след края всички от Залцбург наобиколиха рефера и започнаха да му търсят сметка за спорното отсъждане при гола на Роландо.

На финала, който ще се проведе на френска земя – на 16 май в Лион, Марсилия ще срещне Атлетико Мадрид, след като "дюшекчиите" отстраниха Арсенал след победа с 1:0 в реванша и общ резултат 2:1 от двата мача.

Oще: 1/2-финали  2017/18  амаду хайдара  димитри пайе  дузпа  залцбург  лига европа  марсилия  полуфинали  роландо  червен картон