Страхотни Обамеянг и Лаказет донесоха обрат срещу Валенсия

С два гола на Лаказет и един на Обамеянг Арсенал постигна добра победа, въпреки лошото начало Снимка: Getty Images

Арсенал обърна Валенсия на "Емирейтс" и спечели с 3:1 първия полуфинал в Лига Европа.

Нападателното дуо Лаказет-Обамеянг осигури солидната победа за лондонския тим и го доближи до финала седмица преди реванша на испанска земя.

Мачът започна зле за домакините и в 11-ата минута Валенсия поведе. При комбинация след корнер топката беше пратена на далечната греда, там Диакаби надскочи трима и отблизо с глава откри резултата.

Арсенал обаче стигна много бързо до пълен обрат. В 18-ата минута много красива атака изработиха Александър Лаказет и Пиер-Емерик Обамеянг. Габонецът проби и в последния момент пусна на Лаказет, който на празна врата завърши за 1:1.

8 минути по-късно Лаказет стреля силно с глава, Нето опита да извади топката, но тя вече беше минала голлинията - втори гол на французина и 2:1 за Арсенал.

През втората част на два пъти Лаказет можеше да оформи хеттрика си, но пропусна.

Важният трети гол за Арсенал дойде в 90-ата минута, когато първо Лаказет отправи топовен удар, който Нето отрази. Последва центриране отляво, вратарят необяснимо не напусна голлинията си и Пиер-Емерик Обамеянг отблизо засече с десния крак за крайното 3:1.