Провал! Манчестър Юнайтед рухна пред Севиля и изхвърча от Шампионската лига

13.03.2018, 23:23 (обновена 13.03.2018, 23:48)
Манчестър Юнайтед - Севиля 1:2

Уисам Бен Йедер обля "Олд Трафорд" със студен душ и донесе победата на отбора си

Манчестър Юнайтед отпадна от Шампионската лига с голям провал срещу Севиля насред "Олд Трафорд".

"Червените дяволи" отстъпиха с 1:2 на испанския тим и приключиха с надпреварата. Първият мач завърши 0:0, но в реванша Севиля използва шансовете си и с два гола на резервата Уисам Бен Йедер шокира тима на Жозе Моуриньо. Скоро след това Ромелу Лукаку върна едно попадение, но на Юнайтед трябваха още цели две.

През първото полувреме и двата отбора играха предпазливо, точно както в първия двубой в Испания.

Атаки не липсваха и към двете врати, но защитниците се справяха и не се стигаше до чисти положения. Най-добрият шанс за полувремето се откри пред Маруан Фелайни в 37-ата минута, но неговият силен удар с левия крак беше отразен от Серхио Рико.

Рико спаси и изстрел на Лингард в началото на втората част.

В 71-ата минута в игра се появи Уисам Бен Йедер и само три минути по-късно вече беше в прегръдките на съотборниците си.

Френският нападател получи от Сарабия, финтира Ерик Баи и с уверен завършващ удар вкара на Де Хеа за 1:0.

В 77-ата минута защитата на Юнайтед се провали при корнер и остави Кореа напълно сам, той отклони с глава към Бен Йедер и нисичкият футболист също с глава отправи слаб, но коварен удар към вратата. Де Хеа първоначално спаси, но после топката тупна зад голлинията - 2:0 за гостите.

Манчестър Юнайтед трябваше да търси три чисти гола в малкото минути до края и създаде няколко положения, но стигна само до едно попадение.

Вкара го Лукаку в 83-ата минута след центриране на Рашфорд от ъглов удар.

До края Бен Йедер можеше да оформи хеттрик, но стреля право в Де Хеа. Все пак Севиля постигна първа победа на английска земя и е на 1/4-финал в Шампионската лига, а Манчестър Юнайтед ще трябва да се примири с болезненото отпадане.

Oще: винченцо монтела  давид де хеа  жозе моуриньо  изхвърча  манчестър юнайтед  маркъс рашфорд  маруан фелайни  олд трафорд  отпадане  пабло сарабия  провал  резерва  ромелу лукаку  севиля  серхио рико  уисам бен йедер  успех  червените дяволи  шампионска лига  юнайтед