Провал! Манчестър Юнайтед рухна пред Севиля и изхвърча от Шампионската лига

Уисам Бен Йедер обля "Олд Трафорд" със студен душ и донесе победата на отбора си Снимка: Getty Images

Манчестър Юнайтед отпадна от Шампионската лига с голям провал срещу Севиля насред "Олд Трафорд".

"Червените дяволи" отстъпиха с 1:2 на испанския тим и приключиха с надпреварата. Първият мач завърши 0:0, но в реванша Севиля използва шансовете си и с два гола на резервата Уисам Бен Йедер шокира тима на Жозе Моуриньо. Скоро след това Ромелу Лукаку върна едно попадение, но на Юнайтед трябваха още цели две.

През първото полувреме и двата отбора играха предпазливо, точно както в първия двубой в Испания.

Атаки не липсваха и към двете врати, но защитниците се справяха и не се стигаше до чисти положения. Най-добрият шанс за полувремето се откри пред Маруан Фелайни в 37-ата минута, но неговият силен удар с левия крак беше отразен от Серхио Рико.

Рико спаси и изстрел на Лингард в началото на втората част.

В 71-ата минута в игра се появи Уисам Бен Йедер и само три минути по-късно вече беше в прегръдките на съотборниците си.

Френският нападател получи от Сарабия, финтира Ерик Баи и с уверен завършващ удар вкара на Де Хеа за 1:0.

В 77-ата минута защитата на Юнайтед се провали при корнер и остави Кореа напълно сам, той отклони с глава към Бен Йедер и нисичкият футболист също с глава отправи слаб, но коварен удар към вратата. Де Хеа първоначално спаси, но после топката тупна зад голлинията - 2:0 за гостите.

Манчестър Юнайтед трябваше да търси три чисти гола в малкото минути до края и създаде няколко положения, но стигна само до едно попадение.

Вкара го Лукаку в 83-ата минута след центриране на Рашфорд от ъглов удар.

До края Бен Йедер можеше да оформи хеттрик, но стреля право в Де Хеа. Все пак Севиля постигна първа победа на английска земя и е на 1/4-финал в Шампионската лига, а Манчестър Юнайтед ще трябва да се примири с болезненото отпадане.