Игуаин измъкна Милан в Люксембург

Ако не беше късметлийският гол на Игуаин, Милан щеше да запише доста унизителен резултат в Люксембург Снимка: Getty Images

Милан започна участието си в групите на Лига Европа с доста измъчена победа с 1:0 над Дюделанж.

"Росонерите" излязоха с доста резерви срещу аутсайдера в група F и можеха дори да изостанат в резултата, но домакините удариха греда в 21-ата минута.

Милан също пропусна няколко ситуации преди в 59-ата минута Гонсало Игуаин да открие с доза шанс след рикошет в бранител.

После Фабио Борини удари греда, а Игуаин пропусна да се разпише още веднъж.

В последните минути в игра за Дюделанж се появи и българинът Едисон Йорданов.

По същото време Арсенал победи с 4:2 гостуващия Ворскла Полтава в мач от група Е.

"Артилеристите" нямаха особени проблеми да спечелят и поведоха с 4:0 с два гола на Пиер-Емерик Обамеянг и по един на Дани Уелбек и Месут Йозил.

В последните минути гостите върнаха две попадения чрез Чеснаков и Шарпар, но крайният изход отдавна беше ясен.

Дебют за Арсенал направи германският вратар Бернд Лено, който до момента не е получил шанс за изява във Висшата лига.