Гуардиола си отмъсти на Барса, Сити наказа каталунците | webcafe.bg

Гуардиола си отмъсти на Барса, Сити наказа каталунците

02.11.2016, 00:49 (обновена 02.11.2016, 01:18)
Манчестър Сити - Барселона 3:1

Меси отново вкара, но впоследствие Сити постигна обрат и спечели един от най-важните си мачове, откакто Гуардиола води отбора

Манчестър Сити удари Барселона с 3:1 в група С на Шампионската лига и си върна за поражението с 0:4 от каталунците преди две седмици.

Лео Меси отново вкара за Барса, този път след 21 минути игра и образцова контраатака, при която аржентинецът се възползва от подаване на Неймар.

Но домакините показаха характер и обърнаха мача, след като успяха да изравнят още през първото полувреме. В 39-ата минута Гюндоган отбеляза на празна врата след центриране на Стърлинг.

През второто полувреме Сити беше по-добрият отбор и стигна до нови два гола. В 51-ата минута Кевин де Бройне порази Тер Щеген от пряк свободен удар за 2:1, а вратарят можеше да се намеси и по-добре. Барселона имаше златен шанс да изравни в 65-ата минута, но Андре Гомеш стреля в гредата на празна врата. Домакините решиха мача в 74-ата минута с втория гол на Гюндоган след нова бърза атака и отбила се в Агуеро топка.

Барселона продължава да води в групата с 9 т., а Ман Сити е втори със 7. Равенството между Борусия Мьонхенгладбах и Селтик ги остави съответно с 4 и 2 т.

В група D лидерите Атлетико Мадрид и Байерн Мюнхен записаха трудни победи. Мадридчани се наложиха над Ростов с 2:1 с два гола на Гризман, а второто му попадение дойде едва в 94-ата минута. Байерн също се наложи с 2:1 при гостуването на ПСВ Айндховен, макар че от 14-ата минута изоставаше в резултата след гол на Сантиаго Ариас. Два гола на Левандовски в 34-ата и 74-ата минута обаче донесоха три точки на баварците и им осигуриха класирането в елиминационната фаза.

Полякът първо вкара от дузпа, а през второто полувреме се възползва от подаване на Давид Алаба. Атлетико Мадрид също си гарантира класиране с 4 победи от 4 мача, 12 спечелени точки и само един допуснат гол. Байерн е на второ място с 9 т.

ПСВ Айндховен - Байерн Мюнхен 1:2

Oще: антоан гризман  атлетико мадрид  байерн мюнхен  барса  барселона  група  гуардиола  два гола  илкай гюндоган  каталунци  кевин де бройне  класиране  лео меси  лионел меси  ман сити  манчестър сити  наказа  обрат  отмъсти  пеп гуардиола  поражение  резултати  роберт левандовски  сити  шампионска лига