Борусия и Легия си вкараха 12 гола в Шампионската лига | webcafe.bg

Борусия и Легия си вкараха 12 гола в Шампионската лига

22.11.2016, 23:45 (обновена 22.11.2017, 18:02)
Борусия Д - Легия 8:4

Марко Ройс вкара три от головете в спектакъла, който изнесоха Борусия и Легия

В най-резултатния мач в Шампионската лига от доста време насам Борусия Дортмунд и Легия Варшава завършиха при необичайния резултат 8:4.

В същинския дъжд от голове на "Сигнал Идуна Парк" още първото полувреме приключи 5:2 и постави рекорд. Гостите от Легия откриха в 11-ата минута чрез Прийович, но Шинджи Кагава им вкара два гола в 17-ата и 18-ата и обърна резултата до 2:1 за Борусия. След само още две минути Нури Шахин направи 3:1, преди отново Прийович да върне един гол за Легия.

Между 29-ата и 32-ата минута домакините отново изригнаха и доведоха резултата до 5:2 с голове Осман Дембеле и на Марко Ройс, който приключи мача с хеттрик.

Падналите седем гола до 32-ата минута са рекордна резултатност в историята на Шампионската лига.

В началото на второто полувреме именно Ройс отбеляза втория си гол и направи резултата 6:2, но Легия не се предаде и няколко минути по-късно Михал Кухарчик вкара трети гол за поляците. След двайсетина минути затишие в мача голеадата продължи в последните минути. В 81-ата Феликс Паслак направи 7:3 за Борусия, а две минути по-късно Неманя Николич намали на 4:7.

В добавеното време Ройс вкара третия си гол, с който фиксира и крайния резултат.

С успеха немският отбор остана на първо място в своята група F с 13 т., две повече от Реал Мадрид. Реал и Борусия си осигуриха участие в следващата фаза и ще решат първото място в директния двубой на 7 декември.

Българинът Михаил Александров беше резерва и не влезе в игра за Легия, но българското участие в турнира тази вечер започна още от ранния мач.

Георги Миланов изигра цял мач за ЦСКА Москва, които измъкнаха домакинско 1:1 срещу Байер Леверкузен, но се простиха с шансовете си да се класират в елиминационната фаза. Кевин Фоланд вкара за гостите в 16-ата минута, а Бибрас Надхо изравни за ЦСКА в 76-ата.

Руският отбор е на последно място в групата с 3 т., но все още има шансове за третото място и участие в Лига Европа, тъй като Тотнъм загуби от Монако с 1:2 и остана само с точка над ЦСКА Москва. Французите си осигуриха първото място в групата с 11 т., а Байер са втори със 7.

В последния кръг Тотнъм приема ЦСКА в Лондон, а Монако гостува в Леверкузен.

Треньорът на Динамо Загреб Ивайло Петев записа нова загуба в Шампионската лига - 0:1 от Лион.

В 72-ата минута Лаказет вкара единствения гол в мача, който остави Динамо с пет загуби в групата, без точки и без вкаран гол.

Трите точки за Лион означават, че французите все още могат да продължат напред, ако победят минимум с 2:1 или с над два гола разлика Севиля в последния кръг у дома на "Люмиер". Първенец в тази група с точка пред Севиля вече е Ювентус, който си осигури класиране напред след 3:1 над испанците тази вечер.

В последния кръг Петев и Динамо гостуват именно на Юве.

Севиля - Ювентус 1:3

Oще: байер леверкузен  борусия  борусия дортмунд  българско участие  георги миланов  голеада  голове  група  динамо загреб  елиминационна фаза  ивайло петев  класиране  легия  легия варшава  марко ройс  михаил александров  отпадане  резултати  резултатност  рекорд  цска москва  шампионска лига