Ериксен запази мечтата на Тотнъм жива

Ериксен се появи в игра през второто полувреме и беше на точното място, за да вкара гола, който остави Тотнъм в играта Снимка: Getty Images

Тотнъм постигна победа с 1:0 над Интер на "Уембли" и запази шансове да се класира на осминафинал в Шампионската лига.

С гол на резервата Кристиан Ериксен към края, "шпорите" се изравниха по точки в класирането с днешния си съперник и така всичко ще се решава в последните двубои, когато Тотнъм гостува на вече класиралия се Барселона, а Интер посреща ПСВ Айндховен.

При равенство в точките предимството вече е на страната на Тотнъм, докато на Интер стигаше и равен тази вечер, но отборът на Лучано Спалети не успя да удържи домакините.

Първото полувреме на "Уембли" мина при по-настойчиви действия на Тотнъм, но само с едно по-чисто положение пред Ханданович. В 38-ата минута Хари Уинкс отправи хубав удар извън наказателното поле и уцели горната греда.

В 80-ата минута влезлият като резерва Ериксен завърши хубава атака, след като получи пас от Деле Али и разстреля Ханданович за 1:0. Малко преди това Перишич беше уцелил греда за Интер.

В другия двубой от група B водачът Барселона победи трудно вече отпадналия ПСВ Айндховен с 2:1 като гост.

Лео Меси откри в 61-ата минута с поредния си голям гол след финтове между няколко защитници.

В 70-ата минута Меси хитро центрира от пряк свободен удар, който изглеждаше по-удобен за директен обстрел, и Жерар Пике подложи крак, за да покачи на 2:0.

Люк де Йонг върна едно попадение за ПСВ с глава в 83-ата минута.

В групата победител ще бъде Барселона с 13 т., следват Тотнъм и Интер с по 7 и ПСВ с 1.