Ериксен запази мечтата на Тотнъм жива

28.11.2018, 22:54 (обновена 29.11.2018, 00:37)
Тотнъм - Интер 1:0

Ериксен се появи в игра през второто полувреме и беше на точното място, за да вкара гола, който остави Тотнъм в играта

Тотнъм постигна победа с 1:0 над Интер на "Уембли" и запази шансове да се класира на осминафинал в Шампионската лига.

С гол на резервата Кристиан Ериксен към края, "шпорите" се изравниха по точки в класирането с днешния си съперник и така всичко ще се решава в последните двубои, когато Тотнъм гостува на вече класиралия се Барселона, а Интер посреща ПСВ Айндховен.

При равенство в точките предимството вече е на страната на Тотнъм, докато на Интер стигаше и равен тази вечер, но отборът на Лучано Спалети не успя да удържи домакините.

Първото полувреме на "Уембли" мина при по-настойчиви действия на Тотнъм, но само с едно по-чисто положение пред Ханданович. В 38-ата минута Хари Уинкс отправи хубав удар извън наказателното поле и уцели горната греда.

В 80-ата минута влезлият като резерва Ериксен завърши хубава атака, след като получи пас от Деле Али и разстреля Ханданович за 1:0. Малко преди това Перишич беше уцелил греда за Интер.

В другия двубой от група B водачът Барселона победи трудно вече отпадналия ПСВ Айндховен с 2:1 като гост.

Лео Меси откри в 61-ата минута с поредния си голям гол след финтове между няколко защитници.

В 70-ата минута Меси хитро центрира от пряк свободен удар, който изглеждаше по-удобен за директен обстрел, и Жерар Пике подложи крак, за да покачи на 2:0.

Люк де Йонг върна едно попадение за ПСВ с глава в 83-ата минута.

В групата победител ще бъде Барселона с 13 т., следват Тотнъм и Интер с по 7 и ПСВ с 1.

Oще: барселона  група  жерар пике  интер  каталунците  класиране  кристиан ериксен  лео меси  лионел меси  лучано спалети  люк де йонг  магия  мечта  нерадзурите  пряк свободен удар  псв  псв айндховен  тотнъм  точки  уембли  финтове  шампионска лига  шансове  шпорите