Юве писа тройка на Барселона, каталунците ще гонят ново чудо

Ювентус победи убедително в първия сблъсък с Барселона и е фаворит за класиране на полуфиналите Снимка: Getty Images

Ювентус удари тежко с 3:0 Барселона в Торино в първи четвъртфинален сблъсък от Шампионската лига.

С два гола на Дибала и един на Джорджо Киелини "Старата госпожа" си осигури страхотна преднина преди реванша на "Камп Ноу" след седмица. Юве игра безкомпромисно в защита, успя да вкара два ранни гола и изпълни перфектно плана си за мача.

Барса отново издишаше в дефанзивен план, а в атака пропусна с лекота няколкото си чисти положения и ще трябва да гони ново чудо на своя стадион. На осминафиналите каталунците отстраниха Пари Сен Жермен след загуба с 0:4 като гост и знаменита победа с 6:1 в реванша.

Домакините започнаха агресивно на "Ювентус Стейдиъм" и откриха още в 7-ата минута.

Хуан Куадрадо преодоля Матийо и намери Дибала в наказателното поле, аржентинецът се обърна светкавично и с левия крак направи Тер Щеген безпомощен - 1:0 за Юве.

Барселона пое инициативата, овладя трайно топката и в 21-ата минута създаде първото си чисто положение. Лео Меси изведе Иниеста сам срещу Буфон, но вратарят направи голямо спасяване в един от най-важните моменти от мача. Минута по-късно Манджукич проби по левия фланг и центрира ниско към Дибала, който веднага засече и вкара втория си гол в мача за 2:0.

Ювентус се прибра плътно в защита и не позволяваше на противника да създава чисти положения, а когато отнемеше топката, отново се показваше като по-острия отбор на игрището.

В началото на второто полувреме Меси получи отличен шанс фронтално срещу вратата, но не нацели добре топката с десния крак и ударът му мина встрани. Последваха силни минути за Ювентус, а Игуаин беше изведен сам срещу Тер Щеген, но би право в него и не успя да го преодолее.

В 55-ата минута Пянич центрира от ъглов удар, Джорджо Киелини пребори Масчерано и с глава прати топката в далечния ъгъл, като и гредата му помогна - 3:0 за Ювентус.

До края гостите търсеха поне едно попадение, което щеше да улесни задачата им на "Камп Ноу".

Най-чистата ситуация се откри пред Луис Суарес, който се озова сам срещу Буфон, но опитният страж отново успя да отклони топката в корнер.

В 69-ата минута Неймар стреля от границата на наказателното поле, а топката се отби първо в гърдите, после и в ръката на скочилия пред него Киелини. Реферът прецени, че дузпа няма.

Стихийният натиск на каталунците до края доведе до няколко разбърквания и обещаващи ситуации, но "бианконерите" показаха характер и се справиха в защита.

Така Ювентус е фаворит за продължаване на полуфиналите преди ответния сблъсък.