Икономичен Ливърпул се задоволи с нулево равенство в реванша

Макси Перейра е уловил Мане във въздуха в опит да спре поредната атака на Ливърпул Снимка: Getty Images

Ливърпул е на 1/4-финал в Шампионската лига след 0:0 в осминафинала реванш срещу Порто.

"Мърсисайдци" си бяха осигурили класирането още с разгрома с 5:0 в първия мач и тази вечер на "Анфийлд" не се нуждаеха от още голове. Все пак ответният двубой не беше лишен от качество, тъй като съперниците играха без напрежение, а Порто се представи доста по-добре, отколкото преди три седмици.

През първата част на два пъти Садио Мане беше на сантиметри от попадение. Първо той засече центриране отдясно, но топката мина малко над вратата, а после нацели гредата с шут по земя.

След почивката и гостите създадоха опасност, но Кариус отрази удара на Уорис. После отборът на Юрген Клоп на няколко пъти беше близо до победата, а в края Касияс направи страхотно спасяване след удар на Дани Ингс с глава.