Най-големите провали на Барселона в Европа

Столичният "Marca" не пропусна да припомни десетте най-унизителни загуби на Барселона в Европа и се оказва, че 0:4 не е непознат резултат. Вижте в галерията.
Полуфиналът с Байерн през 2013-а
По пътя си към европейската титла преди 4 години баварците пометоха Барса на полуфинал с общ резултат 7:0. Разгромът с 4:0 у дома бе последван с класика 3:0 на "Камп Ноу". Барселона изглеждаше толкова сломен, че за 180 минути дори не успя да отбележи гол.
Шокът срещу Севиля за Суперкупата на Европа през 2006 г.
В Монако се случва сериозна изненада и Севиля побеждава Барселона с 3:0. Адриано и Дани Алвеш блестят за победителите, а по-късно и двамата станаха част от тима на каталунците.
Финалът за КЕШ през 1986-а срещу Стяуа
Триумфът на "стелистите" е в учебниците по много причини, а една от тях е феноменалният вратар Хелмут Дукадам, който спасява четири дузпи на Барса.
Отпадането от Валенсия
Валенсия надигра Барселона с 4:1 на "Местая" в първия полуфинал през 2000 г., което се оказа напълно достатъчно. В реванша Барселона стигна само до 2:1.
Отпадането от Динамо
Барселона дори не достигна до заключителната фаза на турнира през сезон 1997/98 след кошмарна втора групова фаза. Киевският Динамо записа общ резултат от 7:0 над "блаугранас", а испанският гранд остана последен в потока, в който бяха още ПСВ Айндховен и Нюкасъл.
Доминацията на Капело и 0:4 на финала с Милан
Отборът-мечта на Кройф бе победен с 4:0 от Милан на финала на Шампионската лига през 1993/94. Два гола през първата част в Атина отбеляза Даниеле Масаро.
Метц шокира "Камп Ноу"
След като игра на полуфинал в предишната година, Барселона очакваше да се представи успешно и през сезон 1984/85 в турнира за КНК. Каталунците обаче отпаднаха още в първия кръг от Метц след победа с 4:2 като гости и загуба 1:4 у дома.
Мъката срещу Кьолн
Четири години преди тази срамна загуба, Барса отново взема добър аванс в първия двубой от втория кръг на турнира за Купата на УЕФА срещу Кьолн, но германците продължават напред след 4:0 на "Камп Ноу".

Половин час крясъци - това е бил разборът на Луис Енрике след трагичното 0:4 на Барселона като гост на Пари Сен Жермен в първия осминафинал от Шампионската лига.

Заговори се за смяната на специалиста, тъй като в Примера нещата също не се развиват добре за каталунците. Барса изостава с точка от Реал и има два мача повече от вечния си съперник. В края на април предстои и визита на "Бернабеу"...

Крушението на "блаугранас" даде много поводи за усмивки в Мадрид, особено след като "кралете" свършиха работата си и след 3:1 срещу Наполи са с едини крак в четвъртфиналите на турнира.