Тотнъм навакса два гола пасив в титаничен сблъсък с Ювентус

13.02.2018, 23:29 (обновена 13.02.2018, 23:47)
Ювентус - Тотнъм 2:2

Тотнъм надигра съперника през по-голямата част от мача и измъкна изгоден резултат

Ювентус и Тотнъм направиха зрелищно 2:2 в първия си мач един срещу друг от 1/8-финалите в Шампионската лига.

Гонсало Игуаин с две попадения даде ранна преднина на домакините в Торино, но впоследствие Хари Кейн и Кристиан Ериксен донесоха на „шпорите" два гола на чужд терен.

Домакините започнаха вихрено и до 8-ата минута вече имаха убедителна преднина. Две минути след началото Пянич копна топката към Игуаин от пряк свободен удар, голмайсторът беше изоставен от защитата на Тотнъм и с ефектно завъртане стреля в далечния ъгъл - 1:0 за Юве.

В 8-ата минута Бен Дейвис посегна лекомислено в наказателното поле и спъна Бернардески, а реферът веднага свири дузпа за Ювентус. Игуаин се зае с изпълнението и макар че Лорис хвана ъгъла и отклони топката, шутът беше твърде силен - 2:0.

След двата гола на Игуаин обаче, „бианконерите" отстъпиха инициативата, а Тотнъм постепенно се разигра и натисна съперника. В 25-ата минута Ериксен центрира като по конец към Хари Кейн, който от малкото наказателно стреля с глава, но Буфон направи невероятно спасяване и резултатът остана непроменен.

В 30-ата минута домакините имаха златен шанс да поведат с 3:0 при перфектна контраатака, при която Игуаин и Пянич развинтиха защитата на „шпорите", но ударът на аржентинеца премина малко встрани от вратата.

Пет минути по-късно Тотнъм се върна в мача - Игуаин сгреши в центъра, а лондончани веднага подхванаха контраакция.

Деле Али изведе Хари Кейн, който хладнокръвно финтира Буфон и завърши на празна врата за 1:2.

Тотнъм продължи да играе по-силно и няколко минути по-късно Ериксен отправи снаряд отдалеч с левия крак, но Буфон внимаваше и отрази.

В последната минута от първото полувреме обаче, Юве ненадейно си спечели втора дузпа след атака отляво и пробив на Дъглас Коща, който беше подкосен от Серж Орие.

Зад топката отново застана Игуаин, но този път с много силен удар разтресе горната греда и пропусна да запише хеттрик още преди почивката, както и да осигури комфортна преднина на тима си.

През втората част играта стана по-равностойна. Уго Лорис беше на мястото си при шут на Бернардески и изстрел с глава на Манджукич, а в 72-ата минута Тотнъм дочака своя миг.

Кристиан Ериксен стреля хитро по земя от пряк свободен удар, а Буфон беше построил зле стената и не пазеше добре ъгъла си - 2:2 и доста изгоден резултат за Тотнъм преди реванша.

Oще: бианконерите  голове на чужд терен  гонсало игуаин  два гола пасив  джанлуиджи буфон  дузпа  зрелище  изгоден резултат  кристиан ериксен  навакса  пропусната дузпа  първи мач  равенство  титаничен сблъсък  тотнъм  хари кейн  шампионска лига  шпорите  юве  ювентус