Тотнъм умее да играе, но Юве умее да страда: 5 извода след големия сблъсък в Шампионската лига

08.03.2018, 00:24 (обновена 09.03.2018, 10:37)

1 от 6 снимки Назад Напред

Тотнъм - Ювентус 1:2

Емоционалният мач беше решен за три минути през второто полувреме. Игуаин първо изравни, проявявайки нюха си пред гола, а после изведе сънародника си Дибала, който завърши брилянтно единственото си реално положение за 90-те минути. Ето пет извода от случилото се на "Уембли"

Тотнъм игра, Юве победи.

В прекрасен мач реванш от 1/8-финалите в Шампионската лига Ювентус направи обрат за 2:1 срещу Тотнъм на „Уембли" и се класира на 1/4-финал с общ резултат 4:3.

Домакините тотално надиграха съперника през първото полувреме и поведоха в 38-ата минута с гол на Хюн-Мин Сон, но после бяха шокирани за три минути между 64-ата и 67-ата.

Ювентус внезапно нанесе своя удар и незабележимите дотогава Гонсало Игуаин и Пауло Дибала изведоха „бианконерите" напред. До края Юве удържа в защита срещу атаките на Тотнъм, които вече нямаха същата острота, както през първата част.

Накрая Хари Кейн можеше да прати мача в продължения, но ударът му срещна гредата.

Кой заслужаваше повече да продължи напред в непредсказуемия сблъсък? Как въобще успя Юве да се измъкне от ситуацията, която на моменти изглеждаше безнадеждна, и какво не достигна на Тотнъм?

Вижте в галерията пет основни извода от мача и отговорите на тези въпроси.

Oще: анализ  бианконерите  гонсало игуаин  грешки  дузпа  засада  защита  играе  изводи  кристиан ериксен  масимилиано алегри  маурисио почетино  наивно  натиск  обрат  общ резултат  осминафинал  отпадане  отстреля  пауло дибала  поука  похвали  преднина  реванш  сблъсък  старата госпожа  страда  съдии  съдийство  съперници  тотнъм  три минути  уембли  умее  хари кейн  хюн-мин сон  шампионска лига  шимон марчиняк  шпорите  юве  ювентус