Ливърпул хвърли голям бой на Порто

14.02.2018, 23:47 (обновена 15.02.2018, 00:04)
Порто - Ливърпул 0:5

Мане вкара три пъти за разгрома на тима си, а крайното 5:0 реши сблъсъка още след първия мач

Ливърпул разби Порто с 5:0 като гост и още в първия сблъсък с португалците си осигури класирането на 1/4-финалите в Шампионската лига.

Атомното нападение на "мърсисайдци" се развихри и с три гола на Садио Мане и по един на Мохамед Салах и Роберто Фирмино смачка съперника си, а мачът се доиграваше още от началото на второто полувреме.

Под проливния дъжд в Португалия гостите не започнаха чак толкова убедително и първото положение беше за домакините. Отавио стреля, топката рикошира в Ловрен и премина на сантиметри над вратата на Лорис Кариус. „Мърсисайдци" постепенно започнаха да показват своята игра и след средата на полувремето вече напълно доминираха.

В 25-ата минута след пробив на Вайналдум топката се озова в Садио Мане, който стреля в обсега на Жозе Са, вратарят обаче не успя да спре мократа топка и тя мина под плонжа му - 1:0 за Ливърпул.

Само 4 минути по-късно Милнър изстреля снаряд отдалеч, който се отби в гредата, а Мохамед Салах с блестящо изпълнение овладя отскочилата топка, финтира вратаря и довкара за 2:0.

В края на полувремето Тикиньо можеше да върне един гол за Порто, но не успя да намери вратата отблизо.

В 53-ата минута Садио Мане се разписа повторно след маркова контраатака на нападателното трио на Ливърпул. Удар на Фирмино беше спасен, но Мане не сбърка при добавката. В 69-ата минута се разписа и Фирмино, а асистенцията беше на Милнър.

Своя хеттрик Мане оформи в 85-ата минута, когато беше оставен да стреля пред наказателното поле и не остави шансове на Жозе Са - 5:0.

Oще: 1/8-финал  голям бой  джеймс милнър  добавка  жозе са  ливърпул  мохамед салах  мърсисайдци  нападателно трио  нападение  порто  разгром  роберто фирмино  садио мане  сблъсък  хеттрик  шампионска лига  юрген клоп