"Не може в такъв мач да свиркаш за дузпа в 93-тата минута"

12.04.2018, 17:03 (обновена 13.04.2018, 17:04)
Меди Бенатия

Меди Бенатия е категоричен, че не е фаулирал Лукас Васкес

Защитникът на Ювентус Беди Бенатия каза, че никога не е бил „по-отвратен от футбола“ след отпадането от Реал Мадрид на четвъртфиналите.

„Бианконерите“ водеха с 3:0 в реванша на „Сантяго Бернабеу“, а общият резултат бе 3:3, но в добавеното време реферът Майкъл Оливър отсъди дузпа в полза на Реал за нарушение именно на Бенатия срещу Лукас Васкес.

Последва бурен протест от играчите на гостите, начело с капитана Джанлуиджи Буфон, който бе изгонен с директен червен картон за реакцията си.

Кристиано Роналдо не сбърка от бялата точка срещу влезлия като резерва под рамката на вратата за Юве Войчек Шчесни и класира Реал на полуфиналите.

„Виждал съм го в мач, виждал съм и по телевизията, но не можеш да надуваш свирката за фаул в подобна ситуация.

Когато толкова много си се старал срещу такъв голям отбор, не може съдията да отсъди такава дузпа в 93-тата минута, защото, честно казано, това беше мач, в който трябваше да се играят продължения.

Горд съм от отбора си, но съм все по-отвратен от света на футбола.

Може и да съм остър, но когато си играл така, не може съдията да си позволи да свири такава дузпа в 93-тата минута и да смачка надеждите на хората. Толкова много труд стои зад всичко това.

Ако бях го фаулирал, щях честно да си призная и да кажа: „Докоснах го, и ако не го бях направил, щеше да вкара гол.“ Но не беше така!

Направих всичко възможно, за да не го докосна, но все пак, футболът е контактен спорт.

Да, възможно е дясната ми ръка да го е докоснала, но не съм го бутнал или нещо подобно.

Това е. Ужасно е. Отвратени сме, но това е животът, това е футболът“, каза Бенатия.

Oще: 1/4-финали  2017/18  дузпа  меди бенатия  реал мадрид  четвъртфинали  шампионска лига  ювентус