Сити и Тотнъм ни подариха велик мач, "шпорите" са на 1/2-финал!

17.04.2019, 22:53 (обновена 18.04.2019, 00:04)
Манчестър Сити - Тотнъм 4:3

Неочакваният герой Йоренте ликува след най-спорния и най-важния гол в срещата

Манчестър Сити и Тотнъм завършиха 4:3 във велик мач от четвъртфиналите на Шампионската лига, който след невероятна драма изпрати "шпорите" на полуфинал в турнира.

Головете валяха от самото начало и в двете врати, но в крайна сметка с общ резултат от двете срещи 4:4 и повече голове на чужд терен, Спърс ликуваха в края и отстраниха английския шампион.

Двата тима изиграха спиращо дъха първо полувреме с пет отбелязани гола, четири от тях още до 11-ата минута.

След три минути игра Рахийм Стърлинг беше оставен да пробие отляво и да завърти майсторски с десния крак в далечния ъгъл - 1:0 за Сити.

В 7-ата минута защитата на "гражданите" се провали, Лапорт подаде в краката на Хюн-Мин Сон, който веднага стреля, а топката мина под крака на Едерсон за 1:1.

Три минути по-късно Аймерик Лапорт отново сгреши, Тотнъм организира контраатака и с неспасяем фалцов удар Сон вкара втория си гол в мача за 2:1.

Минута по-късно отново беше ред на Сити да се разпише - Бернардо Силва стреля и рикошет в Дани Роуз излъга Уго Лорис за 2:2.

В 21-ата минута домакините пак излязоха напред в резултата с втория гол на Стърлинг. Той засече топката при прострелно центриране отдясно и отблизо направи 3:2 за Сити.

На терена последва затишие и няколко прекъсвания на играта заради контузия на Муса Сисоко. Той беше заменен от Фернандо Йоренте.

Към края на полувремето Хюн-Мин Сон отново застраши Едерсон, но този път стреля неточно.

През второто полувреме драмата продължи.

Сити наложи натиск и на два пъти Лорис спаси вратата си след удари на Давид Силва и Де Бройне.

После Тотнъм успя да изнесе за малко играта и резервата Йоренте стреля опасно с глава, но Едерсон също беше на мястото си.

В 59-ата минута Сити стигна до четвърти гол след пореден страхотен пробив на Де Бройне. Белгиецът изведе Серхио Агуеро, който разстреля Лорис в близкия му ъгъл за 4:2.

"Шпорите" намериха сили отново да се върнат в мача и в 73-ата минута след ъглов удар Йоренте отблизо отклони топката във вратата за 3:4. Кълбото първо се удари в лакътя на нападателя, а после в бедрото и ситуацията беше спорна.

Джунейт Чакър се възползва от ВАР и изгледа повторение на ситуацията, но реши да зачете попадението.

Финалният щурм на Сити даде резултат в 93-ата минута, когато Ериксен сгреши една топка, тя стигна до Агуеро, който намери Стърлинг и крилото отново вкара на Лорис.

Драмата обаче стана пълна, тъй като ВАР се намеси и отмени попадението заради засада на Агуеро.

Тотнъм удържа до края и ще играе на полуфинал срещу Аякс, докато Сити отново приключва с Шампионската лига на четвъртфиналната фаза.

Oще: 1/2-финал  var  бернардо силва  вар  велик мач  вратар  голово шоу  гражданите  джунейт чакър  драма  едерсон  кевин де бройне  манчестър сити  маурисио почетино  отменен гол  пеп гуардиола  полуфиналист  рахийм стърлинг  реванш  резерва  серхио агуеро  сити  спасяване  спърс  съдия  тотнъм  уго лорис  фернандо йоренте  хюн-мин сон  четвъртфинал  шампионска лига  шоу  шпорите