Сити и Тотнъм ни подариха велик мач, "шпорите" са на 1/2-финал!

Неочакваният герой Йоренте ликува след най-спорния и най-важния гол в срещата Снимка: Getty Images
Неочакваният герой Йоренте ликува след най-спорния и най-важния гол в срещата

Манчестър Сити и Тотнъм завършиха 4:3 във велик мач от четвъртфиналите на Шампионската лига, който след невероятна драма изпрати "шпорите" на полуфинал в турнира.

Головете валяха от самото начало и в двете врати, но в крайна сметка с общ резултат от двете срещи 4:4 и повече голове на чужд терен, Спърс ликуваха в края и отстраниха английския шампион.

Двата тима изиграха спиращо дъха първо полувреме с пет отбелязани гола, четири от тях още до 11-ата минута.

След три минути игра Рахийм Стърлинг беше оставен да пробие отляво и да завърти майсторски с десния крак в далечния ъгъл - 1:0 за Сити.

В 7-ата минута защитата на "гражданите" се провали, Лапорт подаде в краката на Хюн-Мин Сон, който веднага стреля, а топката мина под крака на Едерсон за 1:1.

Три минути по-късно Аймерик Лапорт отново сгреши, Тотнъм организира контраатака и с неспасяем фалцов удар Сон вкара втория си гол в мача за 2:1.

Минута по-късно отново беше ред на Сити да се разпише - Бернардо Силва стреля и рикошет в Дани Роуз излъга Уго Лорис за 2:2.

В 21-ата минута домакините пак излязоха напред в резултата с втория гол на Стърлинг. Той засече топката при прострелно центриране отдясно и отблизо направи 3:2 за Сити.

На терена последва затишие и няколко прекъсвания на играта заради контузия на Муса Сисоко. Той беше заменен от Фернандо Йоренте.

Към края на полувремето Хюн-Мин Сон отново застраши Едерсон, но този път стреля неточно.

През второто полувреме драмата продължи.

Сити наложи натиск и на два пъти Лорис спаси вратата си след удари на Давид Силва и Де Бройне.

После Тотнъм успя да изнесе за малко играта и резервата Йоренте стреля опасно с глава, но Едерсон също беше на мястото си.

В 59-ата минута Сити стигна до четвърти гол след пореден страхотен пробив на Де Бройне. Белгиецът изведе Серхио Агуеро, който разстреля Лорис в близкия му ъгъл за 4:2.

"Шпорите" намериха сили отново да се върнат в мача и в 73-ата минута след ъглов удар Йоренте отблизо отклони топката във вратата за 3:4. Кълбото първо се удари в лакътя на нападателя, а после в бедрото и ситуацията беше спорна.

Джунейт Чакър се възползва от ВАР и изгледа повторение на ситуацията, но реши да зачете попадението.

Финалният щурм на Сити даде резултат в 93-ата минута, когато Ериксен сгреши една топка, тя стигна до Агуеро, който намери Стърлинг и крилото отново вкара на Лорис.

Драмата обаче стана пълна, тъй като ВАР се намеси и отмени попадението заради засада на Агуеро.

Тотнъм удържа до края и ще играе на полуфинал срещу Аякс, докато Сити отново приключва с Шампионската лига на четвъртфиналната фаза.