Вратарски гол даде глътка въздух на Лудогорец

Вратарски гол даде глътка въздух на Лудогорец Снимка: ludogorets.com

Лудогорец взе глътка въздух и победи Жрински Мостар с 1:0 на "Лудогорец Арена" в Разград.

В първия сблъсък от третия квалификационен кръг на Лига Европа шампионите на България отново не играха силно и показаха, че не се намират в добра форма - но бяха по-класни от босненския шампион и взеха ценен успех.

Лудогорец започна добре и в 8-ата минута Клаудиу Кешеру стреля опасно, но малко над вратата. Атаките на домакините продължиха и в 16-ата минута те поведоха.

Вратарят на Жрински Солдо увисна при едно центриране от корнер и Козмин Моци отбеляза с глава на празна врата от границата на наказателното поле.

Попадението обаче не вдъхнови Лудогорец за още по-сериозен натиск и гостите изравниха играта. Наложи се вратарят на "орлите" Ренан да спасява два последователни далечни удара.

Към края на полувремето още една ситуация се откри пред Кешеру, но Солдо този път спаси.

Втората част не беше особено добра за Лудогорец и домакините не показаха, че искат на всяка цена да увеличат аванса си. Жрински от своя страна не показа, че може да застраши кой знае колко вратата на "орлите" и до нови голове не се стигна.

Едва в 93-ата минута Лудогорец създаде две поредни чисти ситуации, в които отново Кешеру беше близо до гола, но Солдо направи страхотни две спасявания.

Реваншът в Босна ще се изиграе на 16 август.