Голмайсторът Мапуку: Няма да давам празни обещания | webcafe.bg

Голмайсторът Мапуку: Няма да давам празни обещания

30.06.2017, 08:28 (обновена 30.06.2017, 08:43)
Левски - Сутиеска 3:1

Снимка: © levski.bg

Жуниор Мапуку изригна с два гола в дебюта си за Левски

Новото попълнение на Левски Жуниор Мапуку вкара два гола за успеха с 3:1 над Сутиеска в първи мач от първия предварителен кръг на Лига Европа.

27-годишният конгоанец обясни, че е бил много притеснен преди дебюта си и заради е изразил толкова бурно емоцията след отбелязването на първия гол.

Мапуку откри резултата още с първата атака в мача, а 20 по-късно изправи феновете на "Георги Аспарухов" на крака за втори път. Роман Прохазка направи 3:0 точно преди почивката с топовен удар от около 25 метра, а Маркович 10 минути преди края на мача оформи крайното 3:1.

"Чувствам се много добре. Вкарах два гола за новия си отбор. Преди мача бях много стресиран и се радвам, че отбелязах два гола. Благодаря на Бог и съотборниците ми. Работихме много през последните две седмици и се видя резултатът. Всички играха много добре.

Бях много стресиран преди мача. Точно заради тази силна емоция се зарадвах така.

Сигурен съм, че ще спечелим и втория мач. Справихме се добре, мисля, че ще го направим и на реванша.

Не съм лъжец и няма да дам празни обещания, но ще вкарвам колкото се може повече за Левски", каза таранът на Левски.

Треньорът Николай Митов бе категоричен, че тимът му ще излезе за победа и в реванша в Черна гора, докато другият голмайстор в двубоя Роман Прохазка похвали феновете: "Днес феновете бяха перфектни. Когато пълнят стадиона, сме по-силни. Те показаха, че са едни от най-добрите в Европа. Имаме нужда от тях, надявам се да ни подкрепят все така и да сме заедно."

Oще: евротурнири  жуниор мапуку  квалификации  левски  лига европа  николай митов  роман прохазка  сутиеска  фенове