Гол №500 за Реал срещу Спортинг | webcafe.bg

Гол №500 за Реал срещу Спортинг

14.09.2016, 08:47 (обновена 15.09.2016, 13:18)
Реал - Спортинг 4:0

Гути отбелязва гол №500 за Реал в европейските клубни турнири, откривайки резултата при победата с 4:0 срещу Спортинг на 25 октомври 2000 г.

Реал Мадрид приема Спортинг Лисабон в първи мач от група F на Шампионската лига на „Сантяго Бернабеу” в сряда вечер. Една среща от 25 октомври 2000 г. обаче ще остане в историята на „белите”.

Тогава Реал побеждава с 4:0. Тимът на Висенте дел Боске няма никакви проблеми с португалския тим, който отпада още в групите, а след това „кралете” стигат до полуфинала, където губят от бъдещия шампион Байерн Мюнхен.

Първият гол в онази среща срещу Спортинг е важният. Блокиран шут на Луиш Фиго, топката лети високо, но Гути е на правилното място и на задна греда от малък ъгъл с глава вкарва първия гол в мача.

Това е и попадение №500 за Реал Мадрид в европейските клубни турнири, след което Савио вкарва 501-вия, а Фернандо Мориентес увеличава сметката на „белите” до 503 с двата си след почивката.

16 години по-късно двата тима отново се срещат в най-престижния европейски турнир. Реал е настоящият шампион, а в редиците си притежава най-големия талант, излизал от академията на Спортинг.

Кристиано Роналдо е готов да изиграе пълни 90 минути, след като се възстанови от контузията си, получена във финала на Евро 2016. Португалецът е рекордьор по голове в Шампионската лига с 94, но Лионел Меси скъси разликата, увеличавайки сметката си на 86 с хеттрика си, който заби при победата над Селтик със 7:0 във вторник вечер.

Oще: 500 гола  висенте дел боске  гол  гол №500  голмайстор  голове  групи  групова фаза  гути  зинедин зидан  кристиано роналдо  лионел меси  луиш фиго  реал мадрид  рекорд  савио  сантяго бернабеу  селтик  спортинг лисабон  фернандо мориентес  шампионска лига