Манчестър Юнайтед спечели групата с обрат за 66 секунди | webcafe.bg

Манчестър Юнайтед спечели групата с обрат за 66 секунди

06.12.2017, 00:10 (обновена 06.12.2017, 00:46)
Манчестър Юнайтед - ЦСКА Москва 2:1

Люк Шоу получи титулярно място от Моуриньо след дълго отсъствие дори от групата за мачовете, а Рашфорд отбеляза победния гол

С два светкавични гола за малко повече от минута Манчестър Юнайтед победи с 2:1 ЦСКА Москва на "Олд Трафорд" и си осигури първото място в крайното класиране на група "А" на Шампионската лига.

Гостите излязоха напред в края на първото полувреме със странен гол, записан на името на Витиньо. При контраатака Витиньо стреля, топката се удари в гърба на Алан Дзагоев и влезе във вратата. Дзагоев изглеждаше зад защитата на Юнайтед, но всъщност метналия се на шпагат точно преди това и излязъл извън терена Дейли Блинд го покриваше.

В 64-ата минута Ромелу Лукаку засече дълго подаване на Пол Погба и изравни за 1:1. В следващата минута при бърза атака на домакините Мата изведе Рашфорд и той посрещна от въздуха с левия крак за 2:1.

Така Манчестър Юнайтед завърши начело в групата с 15 т., втори с 12 остана Базел, който победи Бенфика с 2:0. ЦСКА Москва завършва на третото място с 9 т., а Бенфика остава без спечелена точка.

В група "D" изненади нямаше и Барселона победи с 2:0 Спортинг предимно с резерви в състава си, а Ювентус спечели също с 2:0 като гост на Олимпиакос.

За Барса се разписа Пако Алкасер в 59-ата минута, а бившият защитник на каталунците Жереми Матийо си вкара автогол в края. За Юве откри Куадрадо в 16-ата минута след асистенция на Алекс Сандро, а в 90-ата минута Бернардески направи 2:0.

В крайното класиране Барса е на върха с 14 т., Ювентус също се класира за елиминациите с 11. Трети е Спортинг със 7 т., който печели място в Лига Европа, а на дъното е Олимпиакос с 1 т.

Oще: автогол  алан дзагоев  базел  барселона  бенфика  витиньо  група  групова фаза  жереми матийо  засада  класиране  крайно класиране  манчестър юнайтед  маркъс рашфорд  обрат  олимпиакос  пако алкасер  резерви  ромелу лукаку  спортинг  федерико бернардески  хуан куадрадо  цска москва  шампионска лига  ювентус  юнайтед