Глупав червен картон провали вдъхновен ЦСКА срещу Копенхаген

09.08.2018, 22:01 (обновена 09.08.2018, 22:41)
Божидар Чорбаджийски

Снимка: © CSKA.bg

Чорбаджийски прекрати устрема на ЦСКА с ненужен червен картон, който позволи на Копенхаген да направи обрат след почивката

ЦСКА загуби нещастно с 1:2 от Копенхаген в първи мач от третия предварителен кръг на Лига Европа.

Пред около 20 000 души на националния стадион "Васил Левски" домакините влязоха силно в мача и поведоха, но после останаха с човек по-малко заради груба проява на Божидар чорбаджийски.

След почивката датчаните се възползваха и направиха пълен обрат.

Началото беше страхотно за ЦСКА и "червените" изградиха поредица от опасни атаки, мощно подкрепени от публиката. В 14-ата минута дълго продължила акция завърши с диагонален удар на Тиаго Родригес, който беше спасен от Йесе Йоронен.

Две минути по-късно при поредна контраатака Десподов отлично изведе Мауридес, който с левия крак стреля между краката на Йоронен и откри резултата - 1:0 за ЦСКА.

Домакините обаче твърде бързо сдадоха инициативата след вкарания гол, а Копенхаген натисна и започна да напада все по-опасно.

"Армейците" успяваха да удържат, но в 40-ата минута Божидар Чорбаджийски напълно ненужно удари в лицето Даме Н'Дойе още преди топката да стигне до двамата футболисти.

Главният съдия не се поколеба и извади директен червен картон на българския защитник, а ЦСКА трябваше да доиграе мача с човек по-малко.

Минути преди това се беше наложила принудителна смяна заради контузия на Едвин Джеси, а заради червения картон Нестор Ел Маестро беше принуден да извади и Тиаго Родригес, за да пусне защитника Александър Дюлгеров.

В последната минута на първото полувреме Кенан Кодро пропусна чисто положение за Копенхаген с глава.

След почивката "червените" изцяло се бранеха, а в 49-ата минута Черниаускас отрази тежък удар на Бойлесен.

В 64-ата минута обаче гостите изравниха с топовен изстрел на Денис Вавро отдалеч, при който Черниаускас нямаше шанс - 1:1.

В 73-ата минута датчаните получиха и дузпа, след като Кирил Десподов остави Бойлесен да нахлуе в наказателното поле и леко го дръпна. Това беше достатъчно за съдията да посочи бялата точка, а Кенан Кодро реализира за 2:1 под плонжа на Черниаускас.

До края мачът просто се доиграваше и повече интересни положения нямаше.

Така след поражението и получените два гола на свой терен, ЦСКА ще има много тежка задача в реванша след седмица.

Oще: божидар чорбаджийски  вдъхновен  глупав  денис вавро  директен червен картон  дузпа  загуба  кенан кодро  кирил десподов  копенхаген  лига европа  мауридес  нестор ел маестро  обрат  публика  пълен обрат  първи мач  смяна  цска  цска-софия  червен картон  човек по-малко