Глупав червен картон провали вдъхновен ЦСКА срещу Копенхаген

Чорбаджийски прекрати устрема на ЦСКА с ненужен червен картон, който позволи на Копенхаген да направи обрат след почивката Снимка: CSKA.bg

ЦСКА загуби нещастно с 1:2 от Копенхаген в първи мач от третия предварителен кръг на Лига Европа.

Пред около 20 000 души на националния стадион "Васил Левски" домакините влязоха силно в мача и поведоха, но после останаха с човек по-малко заради груба проява на Божидар чорбаджийски.

След почивката датчаните се възползваха и направиха пълен обрат.

Началото беше страхотно за ЦСКА и "червените" изградиха поредица от опасни атаки, мощно подкрепени от публиката. В 14-ата минута дълго продължила акция завърши с диагонален удар на Тиаго Родригес, който беше спасен от Йесе Йоронен.

Две минути по-късно при поредна контраатака Десподов отлично изведе Мауридес, който с левия крак стреля между краката на Йоронен и откри резултата - 1:0 за ЦСКА.

Домакините обаче твърде бързо сдадоха инициативата след вкарания гол, а Копенхаген натисна и започна да напада все по-опасно.

"Армейците" успяваха да удържат, но в 40-ата минута Божидар Чорбаджийски напълно ненужно удари в лицето Даме Н'Дойе още преди топката да стигне до двамата футболисти.

Главният съдия не се поколеба и извади директен червен картон на българския защитник, а ЦСКА трябваше да доиграе мача с човек по-малко.

Минути преди това се беше наложила принудителна смяна заради контузия на Едвин Джеси, а заради червения картон Нестор Ел Маестро беше принуден да извади и Тиаго Родригес, за да пусне защитника Александър Дюлгеров.

В последната минута на първото полувреме Кенан Кодро пропусна чисто положение за Копенхаген с глава.

След почивката "червените" изцяло се бранеха, а в 49-ата минута Черниаускас отрази тежък удар на Бойлесен.

В 64-ата минута обаче гостите изравниха с топовен изстрел на Денис Вавро отдалеч, при който Черниаускас нямаше шанс - 1:1.

В 73-ата минута датчаните получиха и дузпа, след като Кирил Десподов остави Бойлесен да нахлуе в наказателното поле и леко го дръпна. Това беше достатъчно за съдията да посочи бялата точка, а Кенан Кодро реализира за 2:1 под плонжа на Черниаускас.

До края мачът просто се доиграваше и повече интересни положения нямаше.

Така след поражението и получените два гола на свой терен, ЦСКА ще има много тежка задача в реванша след седмица.