Буфон обясни коя е била най-голямата грешка на Юве във финала срещу Реал

Буфон се надява този път да е различно Снимка: Getty Images
Буфон се надява този път да е различно

Джанлуиджи Буфон даде интервю за AS, в което говори за предстоящия четвъртфинал в Шампинската лига срещу Реал Мадрид, който ще е повторение на миналогодишния финал в турнира.

Ювентус загуби с 1:3 от „кралете“ и мечтата на Джиджи за трофея от най-престижния европейски клубен турнир остана неосъществена.

„Старата госпожа“ е отборът с най-дълга поредица без поражение в топ първенствата на Стария континент и не е губил в последните си 24 мача, като през уикенда победи Милан с 3:1 и се е запътил към седма поредна титла в Серия А, като има шест точки аванс пред втория Наполи осем кръга преди края на сезона.

„Беше важно за нас да спечелим срещу Милан. Те имат страхотен отбор, а Гатузо се справя много добре. Показахме, че все още сме гладни за трофеи.

Реал Мадрид е най-добрият отбор в Европа, а болката от миналогодишния финал все още е прясна. Целта ни е да останем в играта до последната минута на реванша“, сподели Буфон.

Колкото до финала през 2017-а, най-голямата грешка на Ювентус, според Буфон, е самочувствието, с което „бианконерите“ са влезли в мача в Кардиф.

„Бяхме твърде уверени в Кардиф, може би прекалено. Това може би беше най-голямата ни грешка онази вечер. Въпреки това, Реал Мадрид заслужаваше победата. Надявам се Юве да намери оръжията, с които да балансира по-добре мача този път.

Мислех, че ще бъде по-лесно, когато играеш срещу Реал в един мач, но в рамките на 180 минути сме отстранявали и Барселона, и Реал Мадрид, а за 90 загубихме и от двата отбора.

Отново няма да сме фаворити срещу Реал, но имаме шанс да се класираме напред, защото имаме амбиция и няколко топ играчи. Но единствено по-добрият отбор ще продължи“, добави ветеранът.

Този сезон ще бъде може би последният шанс за 40-годишния Буфон да се докосне до най-мечтаната купа в клубния футбол. Италианската легенда достигна финала в Шампионската лига на три пъти, но загуби и в трите случая – от Милан (2003 г.), Барселона (2015 г.) и Реал Мадрид (2017 г.).

Първият четвъртфинал между Юве и Реал е на „Алианц Стейдиъм“ във вторник, а реваншът в Мадрид е на 11 април.